Drakula lánya

Dracula's Daughter

A lesbikus vámpír-kép Joseph Sheridan le Fanu 1872-es Carmilla regényéig nyúlik vissza. Szerző: Archívum

Charles R. Rogers egy interjúban elmondta, hogy kifejezetten távol áll tőle a horror műfaja.Szerző: Archívum

Gloria Holden első filmszerepe.Szerző: Archívum

Az Universal horrorjainak sorában a Drakula lánya volt az utolsó, amely az 1920-as évekbe nyúlik vissza.Szerző: Archívum

A hét minden napján forgatták a filmet, hogy időben elkészüljön. Szerző: Archívum

50 ezer dollárral került többe a gyártás mint amennyit a stúdió eredetileg szánt rá.Szerző: Archívum

Mark Clark kritikus szerint Holden undorodása saját szerepétől vezetett ahhoz, hogy zseniális alakítást nyújtott.Szerző: Archívum

Gloria Holden sosem szerette a horrorfilmeket.Szerző: Archívum

1936. május 11-én volt a világpremier az USA-ban. Szerző: Archívum

Cesar Romero esélyes volt Dr. Garth szerepére. Szerző: Archívum

Az Universal egy korai közleményében még azt írta, hogy Boris Karloff és Colin Clive, akik a Frankenstein (1931) és a Frankensteins Braut (1935) filmekben közösen szerepeltek, ebben a filmben is feltűnnek majd.Szerző: Archívum

Az első film, melyben a leszbikus vámpír karakter megjelenik. (Korábban csak írott formában fordult elő.)Szerző: Archívum

1936. február 4. és március 10. között készült el. Szerző: Archívum

Lambert Hillyer rendező a forgatás 9. napján (a pletyka szerint ez a nap éppen péntek 13 volt) megsérült, mikor az egyik világítást biztosító eszköz a fejére esett. Mivel kórházba kellett szállítani, ezért a forgatás közel fél napot csúszott. Szerző: Archívum