Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Nosferatu - Drakula (1922)

Nosferatu

Gustav Botz
Greta Schröder
Gustav von Wangenheim
Max Schreck

BoBamburg   2020. 09. 01.

Nemrég olvastam ki a dracula könyvet, igy adta magát, hogy megnézzem a belőle készült első filmes adaptációt is. Nagyszerű és időtálló film, habár továbbra is a Lugosi felé verzió marad a kedvencem.

Timon   2019. 12. 03.

Első megtekintés óta az egyik leghatalmasabb klasszikusnak tartom. A vámpír árnyéka-jelentetek akár a klasszikus vámpír-filmek szimbólumaként is szolgálatnak, amelyek egy ilyen klasszikus alapkő esetén igencsak nagy szó. Minden egyes jelenete rendkívül erős érzelmi atmoszférával bír. 10/10

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Kb. 10 éve láttam, igaz nem olyan jó minőségben, de ha már elkezdtem, végignéztem... Némafilm, és kissé lassú, és vontatott a mai látásmódunknak, de nekem tetszett. Egy kis alapmű, ami közel 100 éves.Nosztalgiázzunk, megéri!!!

NorbiP   2017. 03. 11.

Klasszikus horror, furcsa, hogy így 90+ év távlatából még mindig vannak benn ijesztő részek. Aki szereti a horrort, vagy csak kíváncsi milyen a régi, annak bátran tudom ajánlani.

sipiarpi   2016. 09. 01.

Kezdetleges, de ettől még jó. Az alapokat mutatja be, amit később formálnak a ma ismert Drakula alakjává. Érdemes legalább egyszer látni.

krajcsie   2016. 09. 30.

A Nosferatu - Drakula igazi klasszikusnak számít, az egyik legjobb némafilm, melyet valaha láttam. Annak ellenére, hogy nem mai darab, távol áll a mai filmek stílusától, mindenképpen érdemes megnézni, nem fog csalódást okozni.

Gyalog őrmester   2017. 10. 28.

Imádom ezt a filmet! Annak ellenére, hogy némafilm nagyon izgalmas! Nézzétek meg!

Werner Herzog (aki 1979-ben elkészítette a film remake-jét Nosferatu, az éjszaka fantomja címmel) egy 1998-as rádióinterjúban úgy nyilatkozott, hogy szerinte a Nosferatu - Drakula minden idők legjobb német filmje.

Nosferatu karakterét a filmben kevesebb mint 9 percig lehet látni.

Ebben a filmben fordult elő először, hogy a vámpír halálát a nap sugarai okozzák, nem pedig egy szívébe döfött kard. Ennek a hátterében szintén az állt, hogy Murnau el akarta kerülni az irodalmi alappal való összevetést.

A Nosferatu - Drakula nem számít hivatalos Drakula-filmnek, ugyanis F. W. Murnau nem rendelkezett a megfilmesítés jogaival, emiatt pedig megváltoztatta a neveket. A cselekmény azonban sok hasonlóságot mutatott Bram Stoker művével, s a család beperelte a rendezőt, amelyet Murnau elvesztett, ráadásként pedig az összes kópiát meg kellett semmisítenie. Öt azonban elkerülte ezt a sorsot, ezekből készült el 1994-ben a felújított változat.

Orlok gróf a filmben mindössze egyszer pislog, méghozzá az első felvonás végénél.