hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Túl van már rágva meg elemezve ez a film, ezért nem is írok véleményt igazán. Szerintem mindenkinek érdemes megnézni legalább egyszer, mert nagyon érdekes műalkotás.

Simone Mareuil

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

A legenda szerint a levágott kéz egy valódi ember keze volt, akit Dali győzött meg, hogy vágja le a kezét ebédért cserébe.

Egy elpusztult borjú szemét használták abban a jelenetben, amiben az asszony szemét széthasítják.

Luis Buñuel rendezői debütálása, amelyet a festő Salvador Dalíval közösen jegyez, mindenekfölött egyetlen képével a filmtörténeti tudatunkba: egy szemgolyóba hasító borotva képével.

(dittee)