Drakula

dailyfilmsan   2018. 10. 21.

Tetszett. Nagyon jók voltak a vágások benne, ez fokozta a film hangulatát is meglátásom szerint. Az elején perceken keresztül magyarul beszélnek benne, amit jó hallgatni. A színészek színpadiasak nagyon korhű a színészi játék. Lugosi Béla pedig a beszédében is Dracua volt ebben a filmben nagyon ráillett ez a szerep.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Lugosi Béla zseni,és ő volt DRAKULA,így nagybetűkkel... Fantasztikus képi világ, zseniális rendezés, és alakítások... És félelmetes volt, elismerésem ezeknek a korai horror úttörőknek!!! Nagyon nagyot üt a film, ennyi idő után is!!!

sipiarpi   2016. 09. 01.

Filmtörténeti klasszikus. A vágások nekem kicsit furák voltak, de nem volt túl zavaró. Kicsit jobbat vártam, de azért élvezhető volt. Külön érdekes volt a fogadónál játszódó jelenetnél a magyar szövegek. Érdekesség, hogy az Universal azonos díszletb... több»

Deku   2017. 11. 20.

Kivételes hatással volt rám maga a film és nem is tudom mi volt az a pillanat aminél éreztem, hogy ez király. Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal.

Balint   2016. 02. 13.

Ehhez a filmhez nem készült szinkron a néni mégis Magyarul mondja a "Mi Atyánk"-at a legelején, és Lugosi olyan felejthetetlenül játszik, egyszerűen büszkék lehetünk rá!

eviestan   2017. 06. 06.

Sokat nyaggattak, hogy nézzem meg, és bár nem vagyok oda a régi filmekért, én kellemesen csalódtam. Azt hittem, egyáltalán nem lesz félelmetes vagy hátborzongató, de tévedtem. Hihetetlen, hogy ennyi év után még mindig ennyire vérfagyasztó tud lenni ez a film.

philboy   2016. 12. 17.

Lehet erről a filmről egyszerűen negatívat mondani? Kizárt. Egyszerűen a mai napig zseniális alkotásnak számít, ami minden generáció filmesét inspirálni tudja. Lugossy fenomenális, igaz sajnos más szerepben nem igazán tudott érvényesülni, de nem is kell, mert ezzel az alakításával egyszerűen maradandót alkotott.

David Manners
Frances Dade

Az USA és Anglia területén forgatták le, összesen 6 helyszínen.

(Mavil)

Drakula egyetlen egy alkalommal sem pislog a filmben.

(Mavil)

Chester Morris közel volt hozzá, hogy elnyerje Drakula karakterének megformálási jogát.

(Mavil)

Az opera, ami akkor hallható, mikor Drakula gróf először találkozik Seward doktorral, Wagner - A nürnbergi mesterdalnokok darabjából származik.

(Mavil)

John Wray neve is felmerült Drakula gróf szerepe kapcsán.

(Mavil)

A korabeli plakátokat zöldre nyomták, hogy még inkább fenyegető hatást nyújtsanak.

(Mavil)

Ez az Universal produkció lett a legnépszerűbb és legsikeresebb közös alkotása David Manners és Helen Chandler párosának. A páros két filmet készített még a Warner Brothers/First National rézére és egyet a Fox-nak.

(Mavil)

1931-ben ez a film volt a 6. legnépszerűbb Amerikában a bevételi adatok szerint.

(Mavil)

William Courtenay is azon színészek között volt, akik esélyesek voltak a gróf megformálására.

(Mavil)

Az Universal a filmjogokat Bram Stoker özvegyétől, valamint a színpadi mű író Hailton Deane-től vette meg 40 ezer dollárért.