Drakula

Deku   2017. 11. 20.

Kivételes hatással volt rám maga a film és nem is tudom mi volt az a pillanat aminél éreztem, hogy ez király. Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal.

dailyfilmsan   2018. 10. 21.

Tetszett. Nagyon jók voltak a vágások benne, ez fokozta a film hangulatát is meglátásom szerint. Az elején perceken keresztül magyarul beszélnek benne, amit jó hallgatni. A színészek színpadiasak nagyon korhű a színészi játék. Lugosi Béla pedig a beszédében is Dracua volt ebben a filmben nagyon ráillett ez a szerep.

sabnock666   2018. 08. 22.

Lugosi Béla zseni,és ő volt DRAKULA,így nagybetűkkel... Fantasztikus képi világ, zseniális rendezés, és alakítások... És félelmetes volt, elismerésem ezeknek a korai horror úttörőknek!!! Nagyon nagyot üt a film, ennyi idő után is!!!

sipiarpi   2016. 09. 01.

Filmtörténeti klasszikus. A vágások nekem kicsit furák voltak, de nem volt túl zavaró. Kicsit jobbat vártam, de azért élvezhető volt. Külön érdekes volt a fogadónál játszódó jelenetnél a magyar szövegek. Érdekesség, hogy az Universal azonos díszletben és azonos címmel még ebben az évben újraforgatta a filmet, csak spanyolul!

Balint   2016. 02. 13.

Ehhez a filmhez nem készült szinkron a néni mégis Magyarul mondja a "Mi Atyánk"-at a legelején, és Lugosi olyan felejthetetlenül játszik, egyszerűen büszkék lehetünk rá!

David Manners
Frances Dade

Az USA és Anglia területén forgatták le, összesen 6 helyszínen.

(Mavil)

Drakula egyetlen egy alkalommal sem pislog a filmben.

(Mavil)

Chester Morris közel volt hozzá, hogy elnyerje Drakula karakterének megformálási jogát.