Drakula (1992)

Dracula

CURICA88   2022. 09. 09.

Átszelem az idő óceánját, hogy megtaláljalak

A film CGI mentes ! Bár a filmet a horror kategóriába sorolták, mégis azt mondom, hogy egy romantikus film. A film erotikusan túlfűtött alkotás, tele szenvedéllyel, fájdalommal. A fülbemászó zene, ami egy kicsit balladaszerű, a helyszínek, a kosztümök és nem utolsó sorban, itt lettem szerelmes Gary Oldmanbe. Hol hihetetlenül gonosz, idős grófot játszik, aki fájdalmában Isten ellen fordult, és nem ismer kegyelmet, hol viszont fiatal, szenvedélyes, aki képes megszelídíteni egy vad farkast azért, hogy megmentse szerelmét. Hihetetlen erő sugárzik a filmből, mely csábít és egyszerre pusztít is. Minden színész tökéletes alakítást nyújt. Egy péntek esti mozinak tökéletes. Csajos film.

Yosihiro   2020. 06. 27.

Drakula

Ez a "vámpíros" horror film igazából nem ijesztő. Egy történet bemutatása olyan szereplőkkel akik fel tudják az egész filmet és olyan élménnyel tudják bemutatni amit nyomot hagy az emberben. Ezt lehet nevezni Mozinak és ebben a műfajban ez egy remek alkotás. A történet adott kell hozzá némi jó rendezés és vágás és máris kapunk egy olyan mozit amit lehet és érdemes megnézni. A szereplők szerintem parádésan alakítanak igazából nem tudok és nem is akarok kivételt tenni. Viszont a rendezés a jelmez és a háttérmunka már gyengébb lett a kor technikájához képest sokkal jobbat ki lehetett volna hozni szerintem. Összességében a forgatókönyv jó a rendezés gyengébb a színészek hozzák azt a színvonalat amit kell és amit ad a forgatókönyv. A zenei aláfestés is gyengébb. Talán a maszkok és a látvány kialakítása miatt adható erre a filmre a négy csillag hiszen a történet jó és viszi magával az ember. vannak fordulatok tűz és ugyan a horror része igazából nem domborodik ki talán a misztikumnak mondanám, de mégis hagy az emberben olyan érzést, hogy ez egy jó film. Még többször is nézhető nem unalmas van történés. Persze vannak gyermeteg hibák is de az összhatást nézve ebben a kategóriában kiemelkedik. Csak ajánlani tudom ezt a filmet akik szeretik az ilyen témájú vámpíros filmeket. A horror kedvelőinek pedig azt tudom mondani, hogy most csalódniuk kell de csöppnyi vérfrissítés azért kapnak a filmben ....... :) Üdv Yosi

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Hopkins, Reeves, és persze Gary Oldman nagyon jól játszik Coppola mesterművében. Szép tájak,kissé romantikus hangulat, de egyben félelmetes képsorok, nagyszerű alakítások, mind-mind fellelhetőek ebben a szuper produkcióban. Erősen ajánlott mindenkinek.

dailyfilmsan   2019. 03. 18.

Az eredeti Drakula kicsit továbbgondolt verziója, ahol Drakula gróf nem teljesen a gonosz megtestesülése, hanem egy érző lény. Gary Oldman előadásában kiváltképp jó volt a gróf, ahogyan Wiona Ryder is tetszett a filmben. Aki teljesen fölösleges volt... több»

JRD   2022. 03. 01.

Az egyik legjobb a Dracula-filmek között...

A filmek történetében egészen a kezdetektől láthatunk vámpírokról szóló történeteket. Már a némafilmek korszakában is szerettek borzongani az emberek. A legismertebb Drakula-történetet Bram Stoker írta meg, és ezt a történetet vitte vászonra Coppola. Parádés szereposztás, látványos díszlet, remek színészi játékok. (Kivétel talán Keanu Reeves, akinek tehetsége itt már megmutatkozott, de nem bontakozott ki.) A történet Stoker-vonala megmaradt. Szerelem, előző életek, vérontás, szenvedő szörnyeteg, korokat átívelő szerelem, manipuláció, vadászat, gyilkosságok... De vajon a szörnyeteg tényleg akkora szörnyeteg? Az ártatlannak tűnő lány valóban oly ártatlan? Nézd meg és megtudod! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Norbert93   2020. 05. 22.

A horrorfilmek Keresztapája

Minden kétséget kizáróan ki lehet jelenteni, hogy az egyike legjobb horrorfilmeknek (bár egyáltalán nem tartottam ijesztő filmnek) , mind művészeti, mind kivitelezési szempontból. Gary Oldman olyan jelenléttel alakítja a sátáni, zsigeri gonoszt - aki valójában egy sérült lelkű, megtört és csalódott embert rejt magában - hogy az alakítását bátran merem hasonlítani, ahhoz a teljesítményhez, amit Jack Nickolson mutatott a Száll a kakukk fészkére c. filmben. Erőssége a filmnek a kiváló szereplőgárda, amiből talán az általam kedvelt, de jóval gyengébb kvalitásokkal rendelkezik, mint az említett Gary Oldman vagy a Van Helsing professzort alakító Sir Anthony Hopkins. A forgatókönyvet hibátlanul sikerült adaptálni a híres Bram Stoker regényből és a filmművészeti szempontból is értékelhető filmhez már csak egy legendás filmrendező és egy professzionális stáb munkája kellett. Külön kiemelendőek a nagyszerű díszletek, sminkek és maszkok, amik a filmélményét hibátlanná tették.

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Nekem a Stoker féle verzió a Drakula filmek no 1.-ja, gyönyörű, szomorú, romantikus, szenzációs rendezés, meg is nézem újra :)

Ez az egyetlen olyan feldolgozás, ahol a Stoker család engedélyezte, hogy a Drakula előtt szerepelhessen a Bram Stoker név is!

(Márton)

A tesztvetítések során a közönség túlságosan brutálisnak találta a filmet, emiatt 25 percet kivágtak annak érdekében, hogy kevésbé legyen véres.

Az első próbán a rendező felolvastatta a színészekkel Bram Stoker Drakula című regényét, amely két teljes napot vett igénybe.

Francis Ford Coppola elmondása szerint annál a jelenetnél, amikor Jonathan és Mina (vagyis Keanu Reeves és Winona Ryder) esküvőjét vették fel, a ceremóniát egy igazi ortodox pap vezette le, így utólag jöttek rá, hogy a két színész valójában összeházasodott.

Van Helsing szerepére eredetileg Liam Neesont akarták, ám amikor kiderült, hogy Anthony Hopkins is érdeklődik a produkció iránt, Coppoláék passzolták Neesont.