Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Az ördögűző (1973)

The Exorcist

Jason Miller

Kósa Bence   2021. 06. 13.

William Friedkin legjobb filmje. Persze a horrorfilmek tekintetében is nagy etalon. Amikor Lucifer megszállja a kis Regan testét, annál hátborzongatóbb jelenetsort én még nem láttam. Egyszer meg kell nézni.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 11.

Ahhoz képest, hogy a film több mint 40 éves, véleményem szerint benne van a legjobb horror filmek között. 1 - 2 éve láttam a filmet először és voltak olyan jelenetek amik a "jelenben" is ijesztő, arról nem beszélve anno milyen lehetett a közönségnek. Még mindig remek kis film.

Deku   2017. 07. 10.

Korához képest igencsak ijesztő tud lenni vagy éppen a kora miatt olyan félelmetes. Eléggé lassú tempója volt a filmnek ami hátrány. Szerencsére idővel felveszi a tempót és egy egész pofás sztori lesz a végére így kellemes élményt hagyott bennem.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 13.

Klasszikus alapmű...de úgy az egész filmtörténetben!!! Reagan és Carras hihetetlen erejű összecsapása félelmetessé teszi. Merrin atya tökéletes felvezetése a rituáléhoz egyszerűen zseniális! Igazi kortalan horror....még ma is úgy nézem, hogy tudok félni tőle, és hinni benne!!!

Kóborló   2019. 10. 27.

Méltán sorolható a klasszikusok közé

Egy olyan horrorfilmről, ami már több mint 46 évvel ezelőtt készült, azt állítani, hogy még mindig helye van a valaha készült legfélelmetesebb horrorfilmek listáján, finoman szólva elég nagy szó, de ezt az 1973-as Az ördögűző maximálisan kiérdemeli. ... teljes kritika»

elekm90   2021. 05. 02.

Elképesztő, hogy ez a film 1973-ban megjelenhetett, olyan dolgok történnek, amik ma is kivernék a biztosítékot, nemhogy akkor. Friedkin rendezése mesteri, számos olyan ötlet és képi megoldás benne van, melyet azóta számtalan horrorban láttunk viszont... több»

D. Wolfe   2016. 04. 16.

Zsigerig ható horror, igazi klasszikus, a műfal egyik legjobbja. El sem tudom képzelni, hogy a bemutatásakor mekkora hatása volt, hiszen még ma, évtizedekkel később is hátborzongató. Mindenképpen csak erős idegzetűeknek ajánlott, még azok is nehezen ... több»

William Peter Blatty - Az ördögűző című regénye 1989-ben Magyarországon is megjelent.

(Kóborló )

Kinderman hadnagy karaktere visszatér az 1990-es Ördögűző 3.-ban. Viszont ott már más színész játssza el a karaktert, mert Lee J. Cobb 1976-ban meghalt, ezért George C. Scott alakítja a hadnagyot.

(Kóborló )

Egy rövid jelenet erejéig feltűnik William Peter Blatty, a film forgatókönyvírója is.

(Kóborló )

Karras atya szerepére rengeteg színész jelölve volt, többek közt Al Pacino, Jack Nicholson, Dustin Hoffman, Alain Delon vagy Paul Newman is.

(Kóborló )

Chris McNeil szerepére Barbara Streisandot is megkeresték, de a színésznő elutasította a felkérést.