Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 11.

Ahhoz képest, hogy a film több mint 40 éves, véleményem szerint benne van a legjobb horror filmek között. 1 - 2 éve láttam a filmet először és voltak olyan jelenetek amik a "jelenben" is ijesztő, arról nem beszélve anno milyen lehetett a közönségnek. Még mindig remek kis film.

D. Wolfe   2016. 04. 16.

Zsigerig ható horror, igazi klasszikus, a műfal egyik legjobbja. El sem tudom képzelni, hogy a bemutatásakor mekkora hatása volt, hiszen még ma, évtizedekkel később is hátborzongató. Mindenképpen csak erős idegzetűeknek ajánlott, még azok is nehezen tudják szerintem végigülni, akik edzettek a horrorok terén. Mestermű, kötelező darab!

Deku   2017. 07. 10.

Korához képest igencsak ijesztő tud lenni vagy éppen a kora miatt olyan félelmetes. Eléggé lassú tempója volt a filmnek ami hátrány. Szerencsére idővel felveszi a tempót és egy egész pofás sztori lesz a végére így kellemes élményt hagyott bennem.

sabnock666   2018. 03. 13.

Klasszikus alapmű...de úgy az egész filmtörténetben!!! Reagan és Carras hihetetlen erejű összecsapása félelmetessé teszi. Merrin atya tökéletes felvezetése a rituáléhoz egyszerűen zseniális! Igazi kortalan horror....még ma is úgy nézem, hogy tudok félni tőle, és hinni benne!!!

Ghotik   2016. 09. 28.

Horror műfajban méltán van a legjobb filmek között, hozza azt a hangulatot amit a kategóriától elvártam. Nagyon izgalmas és valóban feszültséget vált ki, ami a kategóriától elvárható.

Jason Miller

Paul Bateson aki a radiológus asszisztense volt a filmben, a való életben sorozatgyilkos volt a 70-es évek vége felé, több homoszexuális emberrel végzett. 1979 márciusában letartóztatták és 20 éves börtönt kapott, mivel nem tudták az összes gyilkosságot rábizonyítani.

(Timo93 )

Linda Blair Golden Globen díjat kapott az alakításáért.

(HETEDIK )

Többen rosszul lettek a film vetítése során.

(HETEDIK )