Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Az ördögűző

Sajnos gyermekkoromban került a film a látókörömbe, ezt azóta is bánom, sokáig nem aludtam miatta, annyira brutális a kivitelezés, és itt nem a jelmezekre vagy a történetre gondolok, hanem a számos olyan nagyon váratlan, csak pár töredék másodpercig feltűnő effektre, aminek semmi jelentősége, de neked évekre ég be az agyadba. Felnőtt fejjel is egy érdekes mozi, így többször is megnéztem, segítve a gyerekkori traumát, és most is azt mondom, ez egy meghatározó eleme a horrorfilmek világának.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 11.

Ahhoz képest, hogy a film több mint 40 éves, véleményem szerint benne van a legjobb horror filmek között. 1 - 2 éve láttam a filmet először és voltak olyan jelenetek amik a "jelenben" is ijesztő, arról nem beszélve anno milyen lehetett a közönségnek. Még mindig remek kis film.

Deku   2017. 07. 10.

Korához képest igencsak ijesztő tud lenni vagy éppen a kora miatt olyan félelmetes. Eléggé lassú tempója volt a filmnek ami hátrány. Szerencsére idővel felveszi a tempót és egy egész pofás sztori lesz a végére így kellemes élményt hagyott bennem.

D. Wolfe   2016. 04. 16.

Zsigerig ható horror, igazi klasszikus, a műfal egyik legjobbja. El sem tudom képzelni, hogy a bemutatásakor mekkora hatása volt, hiszen még ma, évtizedekkel később is hátborzongató. Mindenképpen csak erős idegzetűeknek ajánlott, még azok is nehezen ... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 13.

Klasszikus alapmű...de úgy az egész filmtörténetben!!! Reagan és Carras hihetetlen erejű összecsapása félelmetessé teszi. Merrin atya tökéletes felvezetése a rituáléhoz egyszerűen zseniális! Igazi kortalan horror....még ma is úgy nézem, hogy tudok félni tőle, és hinni benne!!!

Kóborló   2019. 10. 27.

Méltán sorolható a klasszikusok közé

Egy olyan horrorfilmről, ami már több mint 46 évvel ezelőtt készült, azt állítani, hogy még mindig helye van a valaha készült legfélelmetesebb horrorfilmek listáján, finoman szólva elég nagy szó, de ezt az 1973-as Az ördögűző maximálisan kiérdemeli. ... teljes kritika»

Ghotik   2016. 09. 28.

Horror műfajban méltán van a legjobb filmek között, hozza azt a hangulatot amit a kategóriától elvártam. Nagyon izgalmas és valóban feszültséget vált ki, ami a kategóriától elvárható.

Jason Miller

William Peter Blatty - Az ördögűző című regénye 1989-ben Magyarországon is megjelent.

(Kóborló )

Kinderman hadnagy karaktere visszatér az 1990-es Ördögűző 3.-ban. Viszont ott már más színész játssza el a karaktert, mert Lee J. Cobb 1976-ban meghalt, ezért George C. Scott alakítja a hadnagyot.

(Kóborló )

Egy rövid jelenet erejéig feltűnik William Peter Blatty, a film forgatókönyvírója is.

(Kóborló )

Karras atya szerepére rengeteg színész jelölve volt, többek közt Al Pacino, Jack Nicholson, Dustin Hoffman, Alain Delon vagy Paul Newman is.

(Kóborló )

Chris McNeil szerepére Barbara Streisandot is megkeresték, de a színésznő elutasította a felkérést.

(Kóborló )

Regan szerepére Sharon Stone-t szerették volna a film készítői.

(Kóborló )

Paul Bateson aki a radiológus asszisztense volt a filmben, a való életben sorozatgyilkos volt a 70-es évek vége felé, több homoszexuális emberrel végzett. 1979 márciusában letartóztatták és 20 éves börtönt kapott, mivel nem tudták az összes gyilkosságot rábizonyítani.

(Timo93)

Linda Blair Golden Globen díjat kapott az alakításáért.

(HETEDIK )

Többen rosszul lettek a film vetítése során.

(HETEDIK )

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.