Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 11.

Ahhoz képest, hogy a film több mint 40 éves, véleményem szerint benne van a legjobb horror filmek között. 1 - 2 éve láttam a filmet először és voltak olyan jelenetek amik a "jelenben" is ijesztő, arról nem beszélve anno milyen lehetett a közönségnek. Még mindig remek kis film.

Deku   2017. 07. 10.

Korához képest igencsak ijesztő tud lenni vagy éppen a kora miatt olyan félelmetes. Eléggé lassú tempója volt a filmnek ami hátrány. Szerencsére idővel felveszi a tempót és egy egész pofás sztori lesz a végére így kellemes élményt hagyott bennem.

D. Wolfe   2016. 04. 16.

Zsigerig ható horror, igazi klasszikus, a műfal egyik legjobbja. El sem tudom képzelni, hogy a bemutatásakor mekkora hatása volt, hiszen még ma, évtizedekkel később is hátborzongató. Mindenképpen csak erős idegzetűeknek ajánlott, még azok is nehezen tudják szerintem végigülni, akik edzettek a horrorok terén. Mestermű, kötelező darab!

Kóborló   2019. 10. 27.
Méltán sorolható a klasszikusok közé

Egy olyan horrorfilmről, ami már több mint 46 évvel ezelőtt készült, azt állítani, hogy még mindig helye van a valaha készült legfélelmetesebb horrorfilmek listáján, finoman szólva elég nagy szó, de ezt az 1973-as Az ördögűző maximálisan kiérdemeli. Bevallom, jó ideje már, hogy nem néztem meg eme klasszikust, de most, hogy újra elővettem, azt kell, hogy írjam, hogy még most sem vesztett az erejéből. Még mindig képes hatni rám a hangulatával, a képi világával, a mesteri hangulatteremtésével, vagy mondhatnám a kiváló színészi alakításait, vagy akár a zenei betéteit is. A film ékes példája annak, amivel elsősorban a 70-es és a 80-as évek kiváló horrorfilmjeinél találkozhatunk. Igencsak lassan,... több»

sabnock666   2018. 03. 13.

Klasszikus alapmű...de úgy az egész filmtörténetben!!! Reagan és Carras hihetetlen erejű összecsapása félelmetessé teszi. Merrin atya tökéletes felvezetése a rituáléhoz egyszerűen zseniális! Igazi kortalan horror....még ma is úgy nézem, hogy tudok félni tőle, és hinni benne!!!

Jason Miller

William Peter Blatty - Az ördögűző című regénye 1989-ben Magyarországon is megjelent.

(Kóborló )

Kinderman hadnagy karaktere visszatér az 1990-es Ördögűző 3.-ban. Viszont ott már más színész játssza el a karaktert, mert Lee J. Cobb 1976-ban meghalt, ezért George C. Scott alakítja a hadnagyot.

(Kóborló )

Egy rövid jelenet erejéig feltűnik William Peter Blatty, a film forgatókönyvírója is.