Ördögűző: Dominium

Ördögűző: Dominium

Dominion: Prequel to the Exorcist

Maga a Gonosz kel életre egy afrikai ásatáson, akinek semmi és senki nem állhat útjában. Merrin atya (Stellan Skarsgard) az egyetlen, aki képes volna megállítani, ám a papot a háború során olyan trauma érte, melynek hatására felhagyott hivatásával. Azonban most, hogy az ásatás során feltárt 1500… Több

Premier (HU): 2006.02.21.
Több

2023.10.11 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Ördögűző negyedik, avagy ötödik rész?

Nyakunkon a soron következő Ördögűző-film (2023. 10. 12-vel), amit David Gordon Green készített, és egyből egy trilógia első felvonásaként érkezik Az ördögűző: A hívő. Bizonyára sokaknak ismerős lehet ez a felállás, hogy egy korábbi ismert horrorfilm... Teljes kritika

2021.07.31 BoBamburg Nézhetetlen

Ez borzalmas. Voltak a szériának erősebb és gyengébb darabjai, de tagadhatatlanul ez a legrosszabb mind közül. Béna, és minden kreativitást mellőz, mert egy az egyben ugyanaz, mint az előző (szintén nem túl erős) Ördögűző: A kezdet.

2016.05.23 thomino

Szerintem ütősebb is lehetett volna, ha Sátán figurája valahol a háttérben marad és nem ugrál elő megszemélyesítve, nevetségessé téve a princípiumát ezáltal.

2015.12.14 KATE

Szerintem mélyebb értelme van, mint ez a végső történeti forma. Kár a sok idejétmúlt digitális trükkért, kicsit idejétmúlt hatást váltanak ki. Amugy nem volt olyan nagy csalódás, mint azt sokan mondták róla. Egy egészen kiegyensúlyozott munka.

A film összbevétele 251 495 dollár volt (imdb.com).

A film forgatását 2002 novemberében kezdték meg Marokkóban, és 2003 márciusára be is fejezték a felvételeket.Szerző: Kóborló

Eredetileg Michael Kamen (1948–2003) készítette volna a film zenei betétjeit, de a rendező egy másik zeneszerzőhöz ragaszkodott, méghozzá Christopher Younghoz. Végül a 2004-es Az ördögűző: A kezdet zenei betétjeit elkészítők munkája hallható az Ördögűző: Dominiumban, amit Angelo Badalamenti (1937–2022) és Trevor Rabin készítettek el.Szerző: Kóborló

A filmben látható holland falu felvételeihez a szintén 2002-ben készített New York bandái című film díszleteit használták fel.Szerző: Kóborló

A filmbéli Merrin atya szerepét felajánlották Liam Neesonnak, de végül a színész nem vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

(2020. 10. 30.)
Az Ördögűző: Dominium fel-felvillantja ezeket, a film első egyharmada kifejezetten erős, de aztán elveszítik a helyes irányt és így tökéletes érdektelenségbe fullad a film. Több