Téli menedék

Téli menedék

The Lodge
BÉLA
Jaeden Martell

Richard és Grace hamarosan egybekelnek, az örömteli eseményt azonban beárnyékolja, hogy Richard gyerekei úgy érzik, Grace jogtalanul készül elfoglalni anyjuk helyét a családban. Nem titkolják, mit gondolnak a készülő frigyről, és mikor egy hétvégi házban ragadnak a gyűlölt nővel,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier: 2019.01.25.

2021.03.24 Anti007

Vezekeljünk bűneinkért!

Vannak olyan horrorfilmek, amikben patakokban folyik a vér, vagy tele vannak jumpscare-ekkel, és vannak olyanok, melyekben a félelem lassan kúszik körénk, és nyomasztó hangulatával teljesen padlóra küld minket. Ilyen a Téli menedék. Amikor nem tudj... Teljes kritika

2020.10.02 stevepisti

Nekem ez most nem jött be. Alapjában véve szeretem az ilyen stílusú filmeket, nem baj, ha mindjárt az elején nem csapnak bele abba a bizonyos lecsóba, na de ez annyira elvolt húzva, hogy egyszerűen elveszítettem az érdeklődést a film végére. Kb. az u... Több

2020.08.19 indingo

Nagyon unalmasan indult, vártam már, hogy történjen valami. Utána egész érdekes lett a film, különleges megoldásokkal. A műfaj kedvelőinek kötelező.

2020.08.27 Szilonka

Szerintem hátborzongató volt a film. Lassacskán és menalkolikusan indult, mintegy elaltatva a nézőt, és utána brutális lett a végkifejlet.

2019.11.02 Syracuse

Így kell pszichothrillert csinálni

Cinefesten láttam az alkotást, éjféli vetítésen. Sajnos nem tudtam sok filmet megnézni idén, de azok közül kiemelkedett. Lassú történetvezetés, nem fogod érteni egészen a fináléig, hogy mi történik pontosan, és pont ezen fogsz kattogni, persze miközben gyakorlatilag az elejétől a végéig libabőrösen szorongsz. Ne jump scare-jellegű tucathorrort várjatok, de pont ezért üdítő, mert manapság ritka az ilyen zsigeri film, ami sokkal inkább utána érzi az ember a hatását, mint nézés közben! Mindenképp ajánlom mindenkinek.

A Szűz Mária-festmény, amit a film elején, majd a film közben is többször láthatunk, az olasz reneszánsz festő, Antonello de Messina L'Annuciata című festményének másolata. Szerző: Varga_Júlia

Bár Alicia Silverstone kapta a legnagyobb gázsit a filmért, mindössze 8 percre tűnik fel a vásznon. Szerző: Varga_Júlia

(2020. 10. 09.)
Ház a traumák mélyén
Nekem személy szerint vagy nyolc év óta ez az első film, ami után rémálmom volt. És lehet, hogy velem van a baj, de ezt kivételes pozitívumként tartom számon. Több

(2020. 07. 08.)
Az újjáéledt Hammer eddigi kevés produkciója közül így is toronymagasan a legjobbak közé tartozik, és reméljük, hogy ez talán jelentős hatással lesz a stúdióra. Több

(2020. 07. 09.)
Kinek ajánljuk: A The Lodge-ot nézve az a jelző jutott eszembe, hogy “Örökség light”. Ha Ari Aster rendezését kedvelted, ez is tetszeni fog. Több