Ördögűző: Dominium

Dominion: Prequel to the Exorcist

A film összbevétele 251 495 dollár volt (imdb.com).

A film forgatását 2002 novemberében kezdték meg Marokkóban, és 2003 márciusára be is fejezték a felvételeket.Szerző: Kóborló

Eredetileg Michael Kamen (1948–2003) készítette volna a film zenei betétjeit, de a rendező egy másik zeneszerzőhöz ragaszkodott, méghozzá Christopher Younghoz. Végül a 2004-es Az ördögűző: A kezdet zenei betétjeit elkészítők munkája hallható az Ördögűző: Dominiumban, amit Angelo Badalamenti (1937–2022) és Trevor Rabin készítettek el.Szerző: Kóborló

A filmben látható holland falu felvételeihez a szintén 2002-ben készített New York bandái című film díszleteit használták fel.Szerző: Kóborló

A filmbéli Merrin atya szerepét felajánlották Liam Neesonnak, de végül a színész nem vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

2002 év elején röppentek fel az első hírek arról, hogy a Morgan Creek stúdió új Ördögűző-filmet szeretne készíteni. A rendezéssel John Frankenheimert (1930–2002) bízták meg, de a rendező még a forgatások előtt meghalt egy betegségben, így végül a rendezői feladatok betöltésére Paul Schradert bízták meg.Szerző: Kóborló

A filmbéli Francis atyát alakító Gabriel Mann színész papnak öltözve jelent meg a meghallgatáson, és ez annyira megtetszett Paul Schradernek, a film rendezőjének, hogy a meghallgatás után egyből szerződtették a színészt a szerepre.Szerző: Kóborló

William Peter Blattynek (1928–2017), Az ördögűző című könyv szerzőjének jobban tetszett a Paul Schrader-féle változat, mint a 2004-ben újraforgatott Renny Harlin által rendezett Az ördögűző: A kezdet.Szerző: Kóborló

Miután a forgalmazó Morgan Creeknek nem tetszett a Paul Schrader-féle változat, úgy gondolták, hogy majd csak a 2004-es Az ördögűző: A kezdet után mutatják be, és egyből csak DVD-n. De mivel a 20004-es Az ördögűző: A kezdet nem hozta azokat az elvárásokat sem pénzügyileg, sem pedig kritikailag, amit előzetesen elvárt a forgalmazó tőle, így végül engedélyezték Paul Schradernek, hogy egyes filmfesztiválokon, korlátozott számban bemutathassa a saját változatát is a mozikban.Szerző: Kóborló

A filmet még a 2004-es Az ördögűző: A kezdet előtt készítették, de végül csak 2005-ben mutatták be.Szerző: Kóborló

Mikor Paul Schrader elkészült a filmmel, a forgalmazónak, a Morgan Creeknek nagyon nem tetszett a végeredmény, mert úgy érezték, hogy a rendező főként inkább a thriller szálat erőltette benne, pedig egy horrorfilm elkészítésére szerződtették.Szerző: Kóborló