Az ördögűző: A kezdet

Israel Aduramo
Israel Aduramo
James D'Arcy
Stellan Skarsgård

Aki egyszer a Gonosz arcába néz, nem szabadulhat többé az emléktől. Merrin atya pedig nemcsak futó pillantás vetett a megtestesült rosszra: a második világháború idején közeli kapcsolatba került vele. Túlélte a borzalmakat, de nem tud többet hinni Istenben és elhagyja papi hivatását. Afrikába utazik, hogy részt vegyen egy ókeresztény templom régészeti feltárásában. A lelet valóban különleges, a katedrális tökéletesen ép maradt, mintha rögtön a felépítése után betemették volna. A templom alatt azonban valami még ősibb rejtőzik, amelyet a tudósok felkeltettek szendergéséből.

Rendező: Renny Harlin
Premier (HU): 2004.11.25.
Több

2023.10.16 Kóborló

Második nekifutásra sem lett sokkal jobb Az ördögűző előzményfilmje

Az elmúlt pár hét folyamán leporoltam a DVD-lejátszómat, és előástam régmúlt DVD-s gyűjteményemből az eddigi öt Ördögűző-filmet, ugyanis nemrég érkezett meg a hazai mozik műsorára a legújabb felvonása a szériának, Az ördögűző: A hívő, ami sikeresen f... Teljes kritika

2021.07.09 BoBamburg

Természetesen a nyomába se ér az eredeti ördögűző filmnek, de hát mivel nagy cím, muszáj volt még egy réteg bőrt lehúzni róla. Mindezt pedig tették egy előzményfilm képében. Nem rossz, kalandos meg minden, de összességében semmi extra.

Renny Harlin, gyenge vagy, mint a harmat, barátom!

Most komolyan, minden idők legjobb filmje, az 1973-as The Exorcist után, amit regényre írt William Peter Blatty, és egyszerűen zseniálisan megrendezte William Friedkin, ezek után dicsérjek meg egy ilyen filmet? Na hát azt már nem, még ha a nyelvemet ... Teljes kritika

2015.02.18 ioinme

Alulértékelt film. Úgy értem, hogy sokkal jobb annál, mint amennyi pontot kapott a filmes oldalakon. Ha az eredetihez viszonyítom, tény hogy nagyon gyenge, de ha mint sima film nézem, határozottan fogyasztható, néhol kellően félelmetes popcorn mozi. Sajátos világa van, ami az egész filmet belengi.

2016.12.16 sonolokojjo

Én imádtam az eredetit annak idején. És hiába Stellan Skarsgard játéka, egyszerűen nem működik olyan jól ez a film, mint azt elvártam volna. Nagyon híg, összecsapott sztori, összevissza kapkod az egész cselekmény. Szinte már követhetetlen.

A film felvételeit 2003. november 15-én kezdték meg, és 2004. február 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmnek végül három különböző vágása készült, ebből a legrövidebb az egy 109 perces változat, de létezik még egy 114 és egy 125 perces változata is.Szerző: Kóborló

William Peter Blatty (1928–2017) nem vett részt a filmforgatókönyv megírásában, mert nem tartotta szükségesnek, hogy elkészítse a stúdió eme produkciót, de végül a nevét mégis láthatjuk a film plakátján mint forgatókönyvíró. Szerző: Kóborló

Közvetlenül a forgatások megkezdése előtt Renny Harlin eltörte a lábát, így a teljes forgatási időt gipszben vezényelte le.Szerző: Kóborló