Az ördögűző: A kezdet (2004)

Exorcist: The Beginning

James D'Arcy
Alan Ford
Israel Aduramo
Israel Aduramo
James D'Arcy
Stellan Skarsgård

Sabnock Sanatory   2022. 03. 29.

Renny Harlin, gyenge vagy, mint a harmat, barátom!

Most komolyan, minden idők legjobb filmje, az 1973-as The Exorcist után, amit regényre írt William Peter Blatty, és egyszerűen zseniálisan megrendezte William Friedkin, ezek után dicsérjek meg egy ilyen filmet? Na hát azt már nem, még ha a nyelvemet ... teljes kritika»

BoBamburg   2021. 07. 09.

Természetesen a nyomába se ér az eredeti ördögűző filmnek, de hát mivel nagy cím, muszáj volt még egy réteg bőrt lehúzni róla. Mindezt pedig tették egy előzményfilm képében. Nem rossz, kalandos meg minden, de összességében semmi extra.

JRD   2022. 03. 29.

Túl vagy alul

Nehéz eldönteni, hogy túl- vagy alulértékelt film. Ha onnan nézzük, hogy vannak jobb ördögűzős filmek, akkor túlértékelt, ám ha önálló filmként kezeljük, akkor egy remek film. És alul is értékelték. Érdemes a figyelemre, ez tagadhatatlan! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

ioinme   2015. 02. 18.

Alulértékelt film. Úgy értem, hogy sokkal jobb annál, mint amennyi pontot kapott a filmes oldalakon. Ha az eredetihez viszonyítom, tény hogy nagyon gyenge, de ha mint sima film nézem, határozottan fogyasztható, néhol kellően félelmetes popcorn mozi. Sajátos világa van, ami az egész filmet belengi.

sonolokojjo   2016. 12. 16.

Én imádtam az eredetit annak idején. És hiába Stellan Skarsgard játéka, egyszerűen nem működik olyan jól ez a film, mint azt elvártam volna. Nagyon híg, összecsapott sztori, összevissza kapkod az egész cselekmény. Szinte már követhetetlen.

kodin1   2017. 01. 10.

Nagyon igényesen van felvéve, az egész képi világa egyszerűen gyönyörűen megkomponált, de ami történetet illeti, hát az már nem egy egyszerű eset. Teljesen katyvasz az egész. Nem is mértem, hogy sikerült mindezt így, ilyen formában összehozni. :(