Az ördögűző: A kezdet

Exorcist: The Beginning

A film felvételeit 2003. november 15-én kezdték meg, és 2004. február 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmnek végül három különböző vágása készült, ebből a legrövidebb az egy 109 perces változat, de létezik még egy 114 és egy 125 perces változata is.Szerző: Kóborló

William Peter Blatty (1928–2017) nem vett részt a filmforgatókönyv megírásában, mert nem tartotta szükségesnek, hogy elkészítse a stúdió eme produkciót, de végül a nevét mégis láthatjuk a film plakátján mint forgatókönyvíró. Szerző: Kóborló

Közvetlenül a forgatások megkezdése előtt Renny Harlin eltörte a lábát, így a teljes forgatási időt gipszben vezényelte le.Szerző: Kóborló

Mielőtt még leszerződtették az újraforgatásra Renny Harlint, a producerek felkeresték az 1973-as Ördögűző rendezőjét, William Friedkint (1935–2023), hogy nem vállalná-e el a rendezést, de ő visszautasította a felkérést. Szerző: Kóborló

A filmbéli Francis atya szerepére esélyesek voltak Ryan Phillippe és Kerr Smith színészek is.Szerző: Kóborló

Az amerikai korhatár-besorolási bizottság először NC-17-es minősítést adott a filmnek (ami a 18 éven aluliaknak tilos megtekintést takarja), de ez nem tetszett a stúdiónak, ugyanis ők mindenképp egy alacsonyabb korhatár-besorolást céloztak meg a filmhez (R-et, ami annyit jelent, hogy 17 éven aluliaknak nem ajánlott), így újravágták, hogy megkaphassa az általuk elvárt besorolást, hogy még többen tudjanak majd elmenni a mozikban a filmjükre.Szerző: Kóborló

Eredetileg nem forgatták volna újra az egész filmet (Ördögűző: Dominiumot), de amikor leszerződtették a rendezői munkálatokra Renny Harlint, ő annyira nem volt megelégedve a Paul Schrader-féle változattal, hogy csak úgy vállalta el a rendezést, ha egy teljesen új filmet készíthet. Végül úgy körülbelül 10%-ban maradtak a Renny Harlin-féle változatban olyan jelenetek, amelyeket korábban Paul Schrader készített.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint a gyártó stúdiónak (Morgan Creek) azért kellett új szereplőket keresnie a film újraforgatására, mert a legtöbb színész ezzel akarta bizonyítani a stúdió felé, hogy ők elégedettek voltak a Paul Schrader által készített előzményfilmmel. Szerző: Kóborló

Az ördögűző regények írója, William Peter Blatty (1928–2017) nem volt megelégedve ezzel a változattal, ugyanis sokkal jobban tetszett neki a Paul Schrader által rendezett előzményfilm. Szerző: Kóborló