Ördögűző 3.

Ördögűző 3.

The Exorcist III

Az Ördögűző 3. részében Kinderman felügyelő vezette egykor a nyomozást a washingtoni ördögűzéssel kapcsolatos haláleseteknél és most újra rejtélyes bűncselekményekre lesz figyelmes. Habár nem hisz az ördög létezésében, de a gyilkost el kell… Több

Forgatókönyvíró: William Peter Blatty
Premier: 1990.08.17.
Több

2023.10.06 Kóborló

Légió

Nos mivel hamarosan megérkezik a magyar mozik kínálatába a legújabb Ördögűző film, amit az a David Gordon Green készített, aki már egyszer egészen jól visszahozott a köztudatba egy nem kisebb horror klasszikust – ez volt a 2018-as Halloween –, ami ig... Teljes kritika

2021.06.15 BoBamburg

Lényegesen jobb, mint a második rész (illetve az ezután készült előzményfilmeknél is), vannak benne egész szép pillanatok, de még így se ér közelébe az eredeti első résznek. Pedig a rendező nem más, mint az Ördögűző könyv írója személyesen.

Ez miért kellett, uraim? Ejnye, Mr. Blatty!

A második rész kínszenvedése után elhatároztam, hogy több filmet ebből a sorozatból nem nézek meg, de aztán meghazudtoltam saját magam... Az élmény nem mostani, csak tegnap újranéztem kb. 30 év távlatából, és nem csalódtam. Ugyanolyan rossz, mint ann... Teljes kritika

2015.09.30 Ronin

Az Ördögűző harmadik része az egyik legnagyobb csalódás számomra, mely a műfaj kapcsán megtalált. Sem a történettel, sem a rendezéssel, sem a színészek játékával nem vagyok elégedett. Pedig ez egy olyan remek sorozatnak indult! És legalább a befejezésben lett volna valami izgalom! De semmi. Nagyon gyenge.

2015.08.31 Cercei

A film azon kevesek közé tartozik, melyeket nehezen tudok igazságosan megítélni. Mint horrort, elég bizarrnak gondolom, a párbeszédek olykor összefüggéstelenek és érthetetlenek voltak. Az összkép nem volt olyan borzalmas, de mintha a széria harmadik részéhez már elfogytak volna a rendezői ötletek.

A film forgatását 1989. június 5-én kezdték meg, és 1989. augusztus 17-én fejezték be.Szerző: Kóborló

2016-ban elkészítették a rendezői változatát, ami 5 perccel volt rövidebb a mozikban bemutatott változatához képest.Szerző: Kóborló

A filmnek idehaza két szinkronja is készült, az elsőt még a 2004-es kiadású videókazettás bemutatására készítették, majd a tévés bemutatására új szinkront kapott.Szerző: Kóborló

A filmnek még a forgatás kezdette alatt The Exorcist: 15 Years After volt a címe.Szerző: Kóborló