Fekete víz

Owotonor   2019. 02. 23.

A Japán eredeti verziót még nem láttam de nem is szeretném általában az amerikai stílust jobban kedvelem még ha rosszabb is az eredetinél, nagyon ott volt az egész film számomra a közeg, a helyszín, és a kellő mértékű sötét atmoszféra jó párosításnak bizonyult, Jennifer Conelly pedig az egyik kedvencem aki jól beleillett ebbe a filmbe.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Az elejétől a végéig leköti az ember figyelmét és a szereplők is jól össze vannak válogatva. Ajánlani tudom.

VérAlex   2016. 10. 23.

Jennifer Connelly némiképp ellensúlyozta a dolgot, úgyhogy nekem lényegében bejött. Én izgultam mi lesz vele meg a kislánnyal. Igaz, a körmöm nem rágtam le, de végig megvolt egyfajta feszültség, ami kellemessé tette a nézését.

a-arnold   2017. 01. 06.

Elég nyomasztó film, és végig szinten tartja a feszültséget. De ilyen egy igazi thriller.

Cercei   2016. 05. 13.

Szerintem mutatóba szánták, hogyan NE csináljanak horrorfilmeket, kb olyan mint a Kör2, nem lehet tudni, mi is ez, mit is akar. Egy szocio-pszicho maszlag egy süketnéma kiscsajról, akiről nem derül ki, h mi is történt vele tulajdonképp....

Pete Postlethwaite
Pete Postlethwaite
Dougray Scott
Tim Roth
Tim Roth
Jennifer Connelly

A film Koji Suzuki "Floating Water" című elbeszélésén alapszik. Nem mellesleg Suzuki jegyezte a Kör trilógiát is.

A Fekete víz a 2002-es azonos című japán horror remake-je.

A film költségvetése 30 millió dollár volt, míg bevételei elérték a 45 milliót.

A filmet meglehetősen vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 46 százalékon áll.

A víz sötétté változtatására olyan színes festéket használtak, amit általában gél formájában adnak üdítőitalokhoz.

A szívverés, ami Dahlia migrénes fejfájása alatt hallható, valójában Daniel Rezende feleségének ultrahangos felvételének hangja, aki a film forgatása előtt esett teherbe.

A film nyújtotta összhatás nagy meglepetéseket nem fog okozni, mégis azt állítom, hogy élvezeti értéke meghaladja az iMDb pontszámaitól várható eredményt, tehát ebben az esetben is érdemes inkább nekünk hinni és megadni az esélyt a Fekete víznek, akár kizárólag Jennifer Connelly szerethetősége miatt, ha másért nem is.
Értékelés: 7.5/10 több»