A kis idegen

A kis idegen

The Little Stranger

Dr. Faraday egy bejárónő fiaként látta meg a nagyvilágot, akiből idővel egy köztiszteletnek örvendő orvos vált. 1947 nyarának egyik forró napján a Hundreds Hallba hívják, ahol egykor édesanyja is dolgozott. Az épület már két évszázada az Ayres család birtokában van, de ma már csak anya, lánya… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Írország
Premier: 2018.08.30.
Charlotte Rampling
Domhnall Gleeson
Ruth Wilson
Domhnall Gleeson

2020.12.30 MULTIMÉDIA

Vontatott és unalmas

Elég jó karakterek, de roppant lassú, vontatott, unalmas film. Jó pár részletben sikerült végignéznem. Különlegesen kolorizált és hangulati darab lenne, de roppant sekélyes, csekély és sablonos a történet, rengeteget ki kellett volna vágni belőle, de úgy is unalmas maradt volna. Talán egy 15 perces rövidfilmbe sűrítve igazán nívós alkotás lenne. A rendezőről úgy tűnik, jól tudna rendezni, de rendes történet nélkül...

2020.11.15 HitGirl

Nem sikerült megértenem, hogy mi a műfaj, és ez egy kicsit nehézkessé teszi a befogadást, mert nem tudom, hogyan kell olvasni az egészet. Túl zavaros, de annyira meg nem jó, hogy meg akarjam érteni.

2018.10.15 ZiggityZag

Az alakítások szerintem teljesen rendben vannak, de a rendezéssel nem igazán tudtam kibékülni.

2019.12.23 Flavo

Jó kis pszichológiai thriller, ami még azt is megpróbálja elérni, hogy a néző kérdőjelezze meg a saját tapasztalatait.

A film összbevétele 713 143 dollár volt (imdb.com).

Will Poulter minden forgatási napon 5-6 órát töltött a sminkszékben, amíg elkészült az égett maszkja, majd a nap végét még további egyet, amíg eltávolították. Elmondása szerint a levételt sokkal kényelmetlenebbül élte meg, mint a felrakás procedúráját. Szerző: Varga_Júlia

A film alapjául szolgáló regény volt Sarah Waters első olyan regénye, amelyben nem egy leszbikus a főszereplő. Szerző: Varga_Júlia

A film Sarah Waters 2009-ben azonos címen kiadott kísértethistóriáján alapul.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A lány a tükörben
Superstition