A félelem utcája 2. rész: 1978

A félelem utcája 2. rész: 1978

Fear Street: 1978
F79

Egy rejtélyes haláleset rázza meg a ohiói Shadyside városka lakóit. Senki sem érzi magá biztonságban, hiszen a gyilkos köztük járhat. A Fear Street R.L. Stine könyvsorozatának adaptációja.

(csd)

Rendező: Leigh Janiak
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2021.07.09. | Netflix (2021.07.09.)

2022.05.12 Kóborló

A boszorkány átka, második felvonás

A félelem utcája című Netflix horror-trilógia megnézését már közel egy éve halogatom, de az elmúlt napokban úgy gondoltam, adok azért neki egy esélyt. Miután láttam az első részt, rájöttem, nemhiába halogattam, hisz finoman szólva sem győzött meg az ... Teljes kritika

2021.07.15 F79

a nap véleménye

Mi ez a hullámvasút?

Szerencsére fenntartásokkal kezdtem hozzá a második részhez. Nem egészen tudom, hogy mit is vártam az első rész után, de nem ezt, az biztos. Azt kell mondjam, hogy egy korrekt aprítós filmet láttam. Kellően feszes történet, kevés, de szükséges lelkizéssel. Ügyesen építkezett az unalomig ismert klisékből, de egy ilyen filmnél ez szinte elvárás. A látvány mérsékelten gusztustalan, nyálkás, véres, váladékos, sz*ros elemekkel. Külön kedveskedtek a különböző fóbiákkal küzdő nézőknek is bogarakkal, pókokkal, kígyóval. A kötelező kefélés is megvolt. Szóval hozta a régi jó slasher filmek hangulatát. Kellemes csalódás. "Madmax" is jó volt a szerepében, meggyőzően alakította most is a problémás tinilány figurát. Kíváncsi vagyok, hogy van-e több is ebben a leányzóban, vagy benne marad-e ebben a skatulyában. Valamiért a többi szereplő is kicsivel jobbnak tűnt ebben a részben. Persze nem volt túlzottan nagy kihívás egyik karakter megformálása sem. Kicsit úgy érzem, mintha ez a rész készült volna előbb, és ebbe beleadtak mindent, az első részt pedig fáradtan, félig kiégve összerakták az utolsó erejükkel. Sokat emelt a film befogadhatóságán az is, hogy most az alkotók nem engedték a közelükbe az LMBTQ evangélistákat. Végül nem bántam meg, hogy adtam még egy esélyt a trilógiának, mert a második rész, ha nem is a legtökéletesebben, de végre működött.

2021.09.25 Eastern79

Véres kaland

A trilógia legjobban sikerült darabjában egy visszaemlékezés elevenedik meg, és az egykori tábori mészárlást élhetjük át, illetve egyre többet tudhatunk meg a boszorkány átkáról. Még véresebb, mint az első rész, miközben ugyanolyan ügyesen tartja egyensúlyban a misztikumot és a gore-t.

2022.03.31 JRD

Bírtam a trilógiát

Nekem tetszett. Nem azért, mert akkora filozófiai mondanivalója lenne, hanem azért, mert pörgős horrorféle. Szerintem kikapcsolódásnak jó mind a három rész. De nézd meg, aztán eldöntheted! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2021.12.19 sptt

Úgy látszik, én elvesztettem az érdeklődésemet a második film közben, engem teljesen hidegen hagyott ez a rész, időnként nagyon unatkoztam. Becsületből megnézem a harmadik részt, de nincs már bennem különösebb várakozás. 5/10

A film forgatási helyszínéül szolgáló nyári tábor ugyanaz volt, ahol az 1986-os Péntek 13. - 6.rész: Jason él című filmet forgatták.Szerző: Kóborló

A filmbéli Cindy Bergmant alakító Emily Rudd színésznőnek ez volt az első egészestés filmes bemutatkozása. Ezelőtt sorozatokban, rövidfilmekben és videoklipekben szerepelt.Szerző: Kóborló

A film több jelenetével is tiszteleg, a Péntek 13. horror-széria előtt.Szerző: Kóborló

A filmben több olyan zeneszám is elhangzik, amelyet a történet idején (1978-ban) még nem készítettek el.Szerző: Kóborló

A film R. L. Stine műve alapján készült.Szerző: Eastern79

(2021. 07. 24.)
Szerencsére csak a 90-es évek atmoszférájában nem volt annyi kraft, hogy megtöltsön egy egész estés slashert és nem arról volt szó, hogy az egész trilógia lesz sótlan. A két évtizeddel korábban játszódó események amellett, hogy bővítik a lore-t, cselekménnyel töltik meg a történetet és ügyesen használják ki a folytatások követelményeit: nagyobb, vé... Több

Értékelés: 6.3/10
(2021. 07. 23.)
Mindenesetre sokkal jobb élmény volt az 1978, mint vártam és megadta ahhoz a kedvet, hogy kellő lelkesedéssel álljak neki az 1666-nak. Több
Vérengzés
2016