Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Anyám! (2017)

Mother!

Dodi   2021. 01. 18.

Zseni

Zseniális ez a film! Több éve láttam már ezt a filmet, de azóta is emlegetem. Annyi, de annyi metaforikus cselekvés történik benne a Bibliától kezdve (10 csapás) más dimenzióig, hogy már csak ezért is érdemes többször megnézni, hogy belelásson az ember még jobban. Én először azt hittem, egy hülye film, időpazarlás. De kattogtam rajta, hogy mi a f.sz?! Aztán rájöttem sorban mindenre. Megnéztem még egyszer. Azóta az egyik kedvenc filmem. Jennifernek meg csak ennyit üzenek: Oh anyám.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 29.

Agymenés

ÓÓÓ, anyám! Nem tudom szavakba tudom-e önteni azt, amit most érzek, hogy láttam a filmet. De azt tudom, hogy most vagy soha, mert erről a filmről csak azon melegében lehet véleményt formálni, ha egy napot is vársz, már annyira összezavarja az agyadat... teljes kritika»

gondi94   2018. 01. 08.

Elképesztő, morbid, aktuális. Megosztó film nem az a könnyed popcorn mozi, de nem is annak szánták! Inkább szerzői film, de abból az emészthetőbb változat. Jenifer Lawrence viszi a hátán az egész filmet, illetve Michelle Pfeiffer is említésre ... több»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 17.

Túlságosan művészi és túlságosan elvont. Akiknek készítették, nem azokkal kellett volna, akikkel készíttették. Remélem, így érthető. Ez olyan művészfilm-féle, és ezek a kissé hitvány színészek, gondolok itt Jennifer Lawrence-re és Javier Bardemre, ne... több»

indingo   2018. 01. 01.

Hittan órákon ne ezt vetítsék a gyerekeknek. Nekem nem tetszett. HA semmi fogalmad sincs a filmről kb. másfél óráig nem értesz semmit, utána is csak kapisgálod.

HETEDIK   2017. 12. 06.

Ó anyám, hát ez mi volt?? Borzalmas film, igazából nem szól semmiről épp ezért gondolják sokan hogy zseniális alkotás, mert mindenki azt lát bele amit akar. Aki szereti az öncélú beteg filmeket, ki ne hagyja!!

Szilonka   2018. 04. 09.

Számomra eléggé gyomorforgató volt az egész történet, főként a csecsemős/kisjézusos sztori. Az ötlet tetszett, hogy egy bibliai történetet kicsit leporolnak és mai köntösbe ültetnek.

Javier Bardem
Javier Bardem
Darren Aronofsky
Jennifer Lawrence

A film összbevétele 44 516 999 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 361 563 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 977 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

7,5 millió dolláros bevételével az első hétvégén az USA-ban ez teljesített a leggyengébben Jennifer Lawrence filmjei közül.

(Miska bácsi)

A rendező és a két főszereplő egyaránt jelölést kapott az Arany Málna díjra.

(Miska bácsi)

Egészen a vége főcímig nem hallható zenei betét a filmben.

(Miska bácsi)

A forgatás helyszínén felállítottak egy sátrat Jennifer Lawrence számára, ahol a kedvenc sorozatát, a Kardashian-sztori című realityt nézhette a forgatási szünetekben, hogy megnyugodhasson.

Jennifer Lawrence-t komolyan megviselte lelkileg és testileg is a forgatás. Állítólag olyan magas volt a pulzusa, és olyannyira kapkodva vette a levegőt, hogy még az egyik bordája is elmozdult.

Darren Aronofsky a film elkészítéséhez az ihletet Luis Bunuel Az öldöklő angyal című filmjéből, valamint Susan Griffin Women and nature című könyvéből nyerte.

Darren Aronofsky úgy nyilatkozott, hogy a film címében lévő felkiáltójel a történet utolsó harminc percére utal.

Jennifer Lawrence ötlete volt, hogy a karaktere sok jelenetben mezítláb látszódjon, ugyanis így megmutathatták a karakternek a házhoz való kötődését.

A két fivért alakító színészek, Brian Gleeson és Domhnall Gleeson a való életben is testvérek.

Darren Aronofsky a forgatókönyv első verzióját 5 nap alatt írta meg.

Felkavaró és drámai film a mother!. Igazi tragédia, csontvelőig ható, fájdalmas tapasztalat, (akaratlanul is) brutális feltérképezése a psziché legmélyének, egy önimádatába lassan, de biztosan belebetegedő, egykor nagyon ígéretes tehetség szomorú elmúlásának – gondolhatták az Aronofsky korábbi, nem is különösebben jó, de korántsem nézhetetlen látens művész-önarcképeinek nézői a The Wrestler vagy gyengébb, de sikeresebb-híresebb párműve, a Black Swan után, a moziból kijövet. több»

Az anyám! egy hullámvasút: lassan indul, majd vadul és vehemensen felgyorsul. Tökös és érdekes témákat boncolgat de mindezt határozottan elvont és egyedi módon, ami a „művészfilm” definíciójává teszi. A remek színészi alakítások, a tudatos rendezés és lenyűgöző operatőri munka objektívan remek, de a téma és az előadásmód kétségtelenül viták tárgyát képezi majd. több»

Láttam már betegebb és brutálisabb alkotásokat is, de itt éreztem igazán indokoltnak a kegyetlenséget, és ettől lesz a maga bizarr módján szép ez a film. Aztán csak óvatosan! több»