NA

anyám!

(Mother!)

fijass  2017. 09. 15. 23:43

Nagy kár, de ez a film sajnos nem áll össze, és úgy egészében véve nem működik. Lawrence, Bardem és a rendezői székben Aronofksy... Ezt hívják csalódásnak, ilyen alkotógárdától szerintem méltán vár többet a nézők. És a nézők közé most magamat is beleértem.

Holló  2017. 09. 04. 11:40

Hát nem tudom, de engem azért eléggé megszólított a film, és nagyon át tudtam élni. Elég súlyos élmény volt, amire kellett időt hagynom. Nem állítom, hogy ez Aronofsky legjobbja, mert kétségkívül nem az, de még így is egy elég erős mozi, amit sajnáltam volna kihagyni.

Holló  2017. 09. 01. 20:55

Javier Bardem
Javier Bardem
Darren Aronofsky
Dunszt.sk - az istenit!
Felkavaró és drámai film a mother!. Igazi tragédia, csontvelőig ható, fájdalmas tapasztalat, (akaratlanul is) brutális feltérképezése a psziché legmélyének, egy önimádatába lassan, de biztosan belebetegedő, egykor nagyon ígéretes tehetség szomorú elmúlásának – gondolhatták az Aronofsky korábbi, nem is különösebben jó, de korántsem nézhetetlen látens művész-önarcképeinek nézői a The Wrestler vagy gyengébb, de sikeresebb-híresebb párműve, a Black Swan után, a moziból kijövet. S gondolhatják lényegében most is, elnézve Aronofsky dilettantizmusának, művészi leépülésének igencsak előrehaladott, mélyen elszomorító állapotának hiteles, ám reflektálatlan lenyomatát. Milyen kár, hogy (legalább) ez nem a film érdeme. Az istenit. Kár érte.

A filmben két Oscar-díjas: Javier Bardem és Jennifer Lawrence; valamint három Oscar-jelölt színész látható: Ed Harris, Kristen Wiig és Michelle Pfeiffer.

Az első olyan Darren Aronofsky film, amiben nem szerepel Mark Margolis.

Michelle Pfeiffer elmondta, hogy nem értette a forgatókönyvet, mikor először elolvasta és csak úgy jellemezte, hogy "ezoterikus".