Anyám!

Mother!

Dunszt.sk
2017/10/10

az istenit!
Felkavaró és drámai film a mother!. Igazi tragédia, csontvelőig ható, fájdalmas tapasztalat, (akaratlanul is) brutális feltérképezése a psziché legmélyének, egy önimádatába lassan, de biztosan belebetegedő, egykor nagyon ígéretes tehetség szomorú elmúlásának – gondolhatták az Aronofsky korábbi, nem is különösebben jó, de korántsem nézhetetlen látens művész-önarcképeinek nézői a The Wrestler vagy gyengébb, de sikeresebb-híresebb párműve, a Black Swan után, a moziból kijövet. Több

Artsomnia
2017/10/20

anyám!
Az anyám! egy hullámvasút: lassan indul, majd vadul és vehemensen felgyorsul. Tökös és érdekes témákat boncolgat de mindezt határozottan elvont és egyedi módon, ami a „művészfilm” definíciójává teszi. A remek színészi alakítások, a tudatos rendezés és lenyűgöző operatőri munka objektívan remek, de a téma és az előadásmód kétségtelenül viták tárgyát képezi majd. Több

MovieAddict

Értékelés: 8.5/10
anyám!
Láttam már betegebb és brutálisabb alkotásokat is, de itt éreztem igazán indokoltnak a kegyetlenséget, és ettől lesz a maga bizarr módján szép ez a film. Aztán csak óvatosan! Több

Vox.hu

anyám!
Darren Aronofsky túlment minden stúdiófilmes határon. S ha már ott volt, kibérelt egy telket, házat épített rá, s különbejáratú tomboldát csinált belőle. Most pedig szépen betessékeli a nézőket, aztán aprófát csinál a türelmükből, s rájuk is gyújtja az egész kócerájt. Több

Smoking Barrels

Értékelés: 6.5/10
anyám! (duplakritika)
Az anyám! elképesztően szubjektív élmény, így igazán pontos képet róla csak akkor kaphatunk, ha magunk is látjuk. Azt azonban sosem fogom megérteni, hogy volt képes Lawrence összejönni Aronofskyval EZ után a film után?! Nincs az az emberi skála, amin mérhető és számszerűsíthető lenne ez a film ? Több

Filmertek.blog.hu
2018/01/03

Beszélgessünk anyám!-ról
A Noénál is azt mondtam, hogy nem ez az az irány, amin járnia kellene, és noha a mother! sokkal jobb film annál (és valljuk be, nem volt magasan a léc), bőven ad belekötni valót. Nem a szimbólumrendszere. Nem a színészei. Nem is csak a karakterei, vagy a története, hanem az, ahogy a témához nyúl. Egyszerűen van olyan, ami nem megy az adott rendezőnek, mert nem Ő. Nem lehet mindenki Nolan, vagy Villeneuve, vagy Scrosese, hogy több műfajban és formanyelvben is otthonosan mozog. Képzeljük el Finchert vígjátékot rendezni. Na ugye? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!