A félelem utcája 3. rész: 1666

A félelem utcája 3. rész: 1666

Fear Street 3
Timike

Egy rejtélyes haláleset rázza meg a ohiói Shadyside városka lakóit. Senki sem érzi magát biztonságban, hiszen a gyilkos köztük járhat. A Fear Street R. L. Stine könyvsorozatának adaptációja.

(csd)

Rendező: Leigh Janiak
Premier: 2021 | Netflix (2021.07.16.)

2022.05.14 Kóborló

Beteljesül a boszorkány átka

Három egymás követő este követtem nyomon a Netfilix gondozásában készült, Fear Street horrortrilógiáját, és azt kell írjam, hogy összességében egy végtelenül középszerű alkotás született meg (ez alól csupán a második felvonása volt kivétel, ami képes... Teljes kritika

2021.07.19 F79

Ez már megint mi volt?

A 2. rész után reménykedtem, hogy akár jó dolog is kisülhet ebből a trilógiából. Kíváncsian ültem le a befejező rész elé. Viszont amikor megláttam a korábbi részek szereplőit korabeli kosztümökben parádézni, kicsit elbizonytalanodtam. Valamiért a Monty Python csapat filmjei ugrottak be, ahol jó poén, hogy minden szerepet ugyanazok a komikusok játszanak. Itt egy kicsit kínosnak éreztem. Oké, értem, hogy a főszereplő csaj kontaktusba kerül a boszival, és ezen keresztül átélheti a múlt meghatározó eseményeit, de azért mégis. Ennyire "olcsójános" megoldást azért nem vártam volna a korábbi részek alapján. Az LMBTQ életérzés pedig még szánalmasabban járja át a sztorit. A lelkész lánya leszbikus kalandba keveredik. Szegény szerelmesek a korszellem miatt nem lehetnek egymáséi. Minden rossz dologról a normaszegők tehetnek. Az előítéletek áldozatává válik egy szerencsétlen leányzó, miközben az igazi bűnös köztiszteletben álló, látszólag normakövető, de valójában a velejéig romlott falubeli férfi, a közösség megbecsült tagja. Ez annyira szájbarágós, erőltetetten didaktikus cselekményszál, amitől fizikai fájdalmat éreztem. Miután visszakerültünk 1994-be, ismét déja vu érzésem támadt, méghozzá többszörös. Az áruházas jelenetet már láttam a Stranger Things 3-ban. A vízipisztolyos kreténkedést pedig az Alkonyattól pirkadatig-ban, de ott teljesen a helyén volt. A színészek játékáért kár a szó. Azt tényleg látni kell (de inkább nem). Azt hiszem, túl vagyok életem első egy részes trilógiáján.

2022.03.31 JRD

Nekem tetszett. Szerintem kikapcsolódásnak jó mind a három rész. De nézd meg, aztán eldöntheted! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2021.09.25 Eastern79

Véres kaland

A trilógia befejező része szolgál néhány meglepetéssel, hiszen ezúttal a néhai boszorkány szemszögéből élhetjük át a legendát, és természetesen a "nagy csavar" sem maradhatott ki a fináléból. Minden a helyére kerül, megértjük a szereplők valódi motivációit, és az első résztől kezdve új megvilágításba kerülnek az események. Kellemes csalódás volt ez a film, mert az erőszak nem öncélú, és igazán klassz a történet, a megvalósítás pedig nagyon hangulatos. Az első rész a Sikoly, a második a Péntek 13, a harmadik pedig A boszorkány stílusát keveri a mai trendek elvárásaival. Csak azért nem öt csillag, mert nem vagyok oda a horrorfilmekért, de tény, hogy kifejezetten klassz a történet, valószínűleg be fogom szerezni az eredeti regényt. :)

2021.10.23 Timike

A részek előrehaladtával egyre jobbak lettek a filmek, mert ugye egyre jobban összeállt a fejekben a történet. Ez lett a legjobb rész, itt csúcsosodott ki a történet.

Amikor a filmbéli Sara (Kiana Madeira) könyvekből készített páncélt magának, azok a könyvek a Fear Street (amiből a filmet is készítették) különböző példányai voltak.Szerző: Kóborló

A filmvégi stáblista között extra jeleneteket láthatunk.Szerző: Kóborló

R. L. Stine könyvíró, akinek a regényei alapján készült a trilógia, többször is meglátogatta a stábot a forgatás ideje alatt.Szerző: Kóborló

A film R. L. Stine műve alapján készült.Szerző: Eastern79

(2021. 07. 23.)
Félelem helyett félálom
Sajnos A félelem utcája vállaltan marad a 90-es években, és inkább visszafelé halad az időben, hátha el tudja szédíteni a nézőt, de a film ritmusa és a karakterek hatalmas hibái miatt erre esély sincs. A tinihorror közönség azonban már kicserélődött, így talán a műfajban kevésbé jártasaknak még akár elfogadható is lehet a feledhető hentelés.... Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 07. 24.)
Harmadik részével ugrik legnagyobbat az időben A félelem utcája, hogy a 17. század bigott telepeseinek erkölcs(telen)ségében fedezze fel a várost sújtó átok megoldását. Okkult témáját tekintve csavaros megoldással zárulna a trilógia, mégis a kiszámíthatóság csapdájába esik. Több

Értékelés: 5.1/10
(2021. 07. 29.)
Összességében tehát érdekes próbálkozás volt A félelem utcája trilógia. Voltak benne jó részek, a második felvonás kiemelkedett, a zenék nagyon jók voltak, mint ahogyan a képi világ, a színválasztás is teljesen a helyén volt. A történet kellően érdekes volt, a lezárás is megállta a helyét, az átok nagyon király volt, csak nem volt meg az a misztiku... Több
A megfigyelő
Tierra Incógnita