Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A félelem utcája 3. rész: 1666 (2021)

Fear Street 3

stevepisti   2021. 07. 22.

Összességében engem nagyon meglepett ez a trilógia, pozitív értelemben okozott csalódást. Az első rész hozta a 90-es évek tinihorror stílusát, amit pl. a Sikoly filmekben is megismerhettünk. A második rész a Péntek 13 stílusjegyeit hordozza. A harmad... több»

F79   2021. 07. 19.

Ez már megint mi volt?

A 2. rész után reménykedtem, hogy akár jó dolog is kisülhet ebből a trilógiából. Kíváncsian ültem le a befejező rész elé. Viszont amikor megláttam a korábbi részek szereplőit korabeli kosztümökben parádézni, kicsit elbizonytalanodtam. Valamiért a Monty Python csapat filmjei ugrottak be, ahol jó poén, hogy minden szerepet ugyanazok a komikusok játszanak. Itt egy kicsit kínosnak éreztem. Oké, értem, hogy a főszereplő csaj kontaktusba kerül a boszival, és ezen keresztül átélheti a múlt meghatározó eseményeit, de azért mégis. Ennyire "olcsójános" megoldást azért nem vártam volna a korábbi részek alapján. Az LMBTQ életérzés pedig még szánalmasabban járja át a sztorit. A lelkész lánya leszbikus kalandba keveredik. Szegény szerelmesek a korszellem miatt nem lehetnek egymáséi. Minden rossz dologról a normaszegők tehetnek. Az előítéletek áldozatává válik egy szerencsétlen leányzó, miközben az igazi bűnös köztiszteletben álló, látszólag normakövető, de valójában a velejéig romlott falubeli férfi, a közösség megbecsült tagja. Ez annyira szájbarágós, erőltetetten didaktikus cselekményszál, amitől fizikai fájdalmat éreztem. Miután visszakerültünk 1994-be, ismét déja vu érzésem támadt, méghozzá többszörös. Az áruházas jelenetet már láttam a Stranger Things 3-ban. A vízipisztolyos kreténkedést pedig az Alkonyattól pirkadatig-ban, de ott teljesen a helyén volt. A színészek játékáért kár a szó. Azt tényleg látni kell (de inkább nem). Azt hiszem, túl vagyok életem első egy részes trilógiáján.

Tussocky   2021. 07. 19.

Leszbi dráma

A normális második rész után ismét megkaptuk az első rész leszbi drámáját. Két felvonásban. És a szokásos Netflixes, fiataloknak szánt tanulságokat: a boszorkány igazából csak egy ártatlan lány, aki csak szeretni akart egy másik lányt, ami teljesen normális dolog. A fehér férfi csak szerencsétlenkedő vagy gonosz lehet.

Nemecsek   2021. 07. 18.

Fuh, gyerekek a harmadik részére nagyon bedurvul az egész. Nem mintha az első két felvonás ne lett volna ütős. Eszméletlen lezárás.

Pumpu   2021. 07. 17.

Korrekt, összeszedett lezárása a trilógiának, érdemes volt rászánni az időt erre a három filmre, tényleg nagyon rendben volt. Voltak benne persze hullámvölgyek, de a műfaj rajongói, köztük én is, megkaphatták, amire számítottak, és ez itt a lényeg. Részemről ez egy kerek négyes.

Kornyik   2021. 04. 16.

Bár szerintem egy kicsit túltolták a harmadik részre, ettől függetlenül szerintem mindenképp érdemes végigjárni a sztorit.

Sajnos A félelem utcája vállaltan marad a 90-es években, és inkább visszafelé halad az időben, hátha el tudja szédíteni a nézőt, de a film ritmusa és a karakterek hatalmas hibái miatt erre esély sincs. A tinihorror közönség azonban már kicserélődött, így talán a műfajban kevésbé jártasaknak még akár elfogadható is lehet a feledhető hentelés. több»

Harmadik részével ugrik legnagyobbat az időben A félelem utcája, hogy a 17. század bigott telepeseinek erkölcs(telen)ségében fedezze fel a várost sújtó átok megoldását. Okkult témáját tekintve csavaros megoldással zárulna a trilógia, mégis a kiszámíthatóság csapdájába esik. több»

Összességében tehát érdekes próbálkozás volt A félelem utcája trilógia. Voltak benne jó részek, a második felvonás kiemelkedett, a zenék nagyon jók voltak, mint ahogyan a képi világ, a színválasztás is teljesen a helyén volt. A történet kellően érdekes volt, a lezárás is megállta a helyét, az átok nagyon király volt, csak nem volt meg az a misztikum, gonoszság és kegyetlenség, amivel ez tényleg nagyon jól tudott volna működni. Egyszer érdemes megnézni, kellően szórakoztató tud lenni, de az biztos, hogy a gyűjteményembe nem fog bekerülni. több»