A félelem utcája 2. rész: 1978

Fear Street: 1978

2022.05.12 Kóborló

A boszorkány átka, második felvonás

A félelem utcája című Netflix horror-trilógia megnézését már közel egy éve halogatom, de az elmúlt napokban úgy gondoltam, adok azért neki egy esélyt. Miután láttam az első részt, rájöttem, nemhiába halogattam, hisz finoman szólva sem győzött meg az ... Teljes kritika

2021.07.15 F79

a nap véleménye

Mi ez a hullámvasút?

Szerencsére fenntartásokkal kezdtem hozzá a második részhez. Nem egészen tudom, hogy mit is vártam az első rész után, de nem ezt, az biztos. Azt kell mondjam, hogy egy korrekt aprítós filmet láttam. Kellően feszes történet, kevés, de szükséges lelkizéssel. Ügyesen építkezett az unalomig ismert klisékből, de egy ilyen filmnél ez szinte elvárás. A látvány mérsékelten gusztustalan, nyálkás, véres, váladékos, sz*ros elemekkel. Külön kedveskedtek a különböző fóbiákkal küzdő nézőknek is bogarakkal, pókokkal, kígyóval. A kötelező kefélés is megvolt. Szóval hozta a régi jó slasher filmek hangulatát. Kellemes csalódás. "Madmax" is jó volt a szerepében, meggyőzően alakította most is a problémás tinilány figurát. Kíváncsi vagyok, hogy van-e több is ebben a leányzóban, vagy benne marad-e ebben a skatulyában. Valamiért a többi szereplő is kicsivel jobbnak tűnt ebben a részben. Persze nem volt túlzottan nagy kihívás egyik karakter megformálása sem. Kicsit úgy érzem, mintha ez a rész készült volna előbb, és ebbe beleadtak mindent, az első részt pedig fáradtan, félig kiégve összerakták az utolsó erejükkel. Sokat emelt a film befogadhatóságán az is, hogy most az alkotók nem engedték a közelükbe az LMBTQ evangélistákat. Végül nem bántam meg, hogy adtam még egy esélyt a trilógiának, mert a második rész, ha nem is a legtökéletesebben, de végre működött.

2021.09.25 Eastern79

Véres kaland

A trilógia legjobban sikerült darabjában egy visszaemlékezés elevenedik meg, és az egykori tábori mészárlást élhetjük át, illetve egyre többet tudhatunk meg a boszorkány átkáról. Még véresebb, mint az első rész, miközben ugyanolyan ügyesen tartja egyensúlyban a misztikumot és a gore-t.

2022.03.31 JRD

Bírtam a trilógiát

Nekem tetszett. Nem azért, mert akkora filozófiai mondanivalója lenne, hanem azért, mert pörgős horrorféle. Szerintem kikapcsolódásnak jó mind a három rész. De nézd meg, aztán eldöntheted! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2021.12.19 sptt

Úgy látszik, én elvesztettem az érdeklődésemet a második film közben, engem teljesen hidegen hagyott ez a rész, időnként nagyon unatkoztam. Becsületből megnézem a harmadik részt, de nincs már bennem különösebb várakozás. 5/10

2021.10.23 Timike

A részek előrehaladtával egyre jobbak lettek a filmek, mert ugye egyre jobban összeállt a fejekben a történet. Talán ez a legvéresebb rész.

2021.10.28 Greeta

A három részt egyben érdemes elbírálni, értékelni, mert szorosan összekapcsolódnak. A történetben volt feszültség és dráma, és jól előkészítette a következő részt. Nagyon para volt a tábor.

2021.07.19 Tanovszky

Klasszisokkal jobb, mint az első rész, de még így is elég szájbarágós. Nagyjából eltalálták a slasher-horror arányokat egy kis nosztalgiafaktorral. Jót tett neki a sok szereplő és a több helyszínes jelenetek. Ahogy már említették is többen, elég brutális, baltás gyilkos és némi szoft pornó, szóval bőven 18+.

2022.01.23 BoBamburg

Hát az első rész se nyűgözött le teljesen, egyszer szódával elment, de ennyi. A második rész talán még ekkora benyomást se tett rám, a végére kimondottan untam már. Kár érte, mert egész jó lehetőségeket rejtett volna magában egy ilyen trilógia.

2021.12.21 Török389133

Ez még az első résznél is unalmasabb. Viszont a 3. rész egész jó lett.

2021.11.09 CsakEgyCsajszi

Izgalmasabb, mint az első rész... bár volt benne 1-2 elég gyalázatos ötlet. Pl. a pottyantós alatt a boszibarlang? Ezt kicsit jobban is kitalálhatták volna... Na mindegy... eléggé véres lett, de volt benne olyan rész, ahol igen megijedtem. Nézhető...

2021.09.02 N3lson

A rettenetes első rész után adtam egy esélyt, hátha egy jó kis retrófílinges camp slahert kapunk. A végeredmény... hát, az elsőnél egy fokkal jobb, de még bőven a léc alatt van. Nagyon erőltetett az egész, a kulturális utalásoktól kezdve a sztoriig.

2021.07.12 Patrik

Sokkal jobban tetszett, mint az első rész. A film végig konzisztens, megfelelő brutalitással, és a hangvétele végre megegyezett a trailerrel.

2021.07.09 Williamgek

Az első rész után egy újabb telitalálat a Netflix számláján. Ha az bejött, készülj, mert ez sem fog csalódást okozni!