Ördögűző 3.

The Exorcist III

A film forgatását 1989. június 5-én kezdték meg, és 1989. augusztus 17-én fejezték be.Szerző: Kóborló

2016-ban elkészítették a rendezői változatát, ami 5 perccel volt rövidebb a mozikban bemutatott változatához képest.Szerző: Kóborló

A filmnek idehaza két szinkronja is készült, az elsőt még a 2004-es kiadású videókazettás bemutatására készítették, majd a tévés bemutatására új szinkront kapott.Szerző: Kóborló

A filmnek még a forgatás kezdette alatt The Exorcist: 15 Years After volt a címe.Szerző: Kóborló

A filmbéli Shirleyt alakító Barbara Baxleynek (1923–1990) ez volt az utolsó szerepe a halála előtt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Shirley karakterét eredetileg Sylvia Sidney (1910–1999) alakította volna, ráadásul már a forgatás is elkezdődött, amikor a színésznőt lecserélték Barbara Baxley (1923–1990) színésznőre.Szerző: Kóborló

Ed Flanders (1934–1995) eredetileg nem a filmbéli Dyer atya szerepét szerette volna eljátszani.Szerző: Kóborló

A film megrendezésével kapcsolatosan felmerült az első, 1973-as Ördögűzőt készítő William Friedkin (1935–2023) neve is.Szerző: Kóborló

A filmbéli Karras atya szerepét azért alakította két színész (Brad Dourif és Jason Miller), mert a forgatás ideje alatt Jason Miller (1939–2001) súlyos alkoholfüggő volt, és nem tudott annyi szöveget megjegyezni.Szerző: Kóborló

A film forgalmazói, a 20th Century, a Fox és a Morgan Creek sietették a produkció befejezését, ugyanis mindenképp szerették volna még az 1990-es Bújj, bújj, ördög című film előtt mozikba küldeni, merthogy a Bújj, bújj, ördög az 1973-as Ördögűző paródiája volt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kinderman hadnagyot alakító George C. Scott (1927–1999) bevallása szerint a film forgatása előtt nem látta még a két korábbi Ördögűző-filmet.Szerző: Kóborló

Eredetileg William Peter Blatty azt szerette volna, ha a film rendezését John Carpenter vállalta volna el. Erre volt is némi esély, ugyanis John Carpenternek tetszett a film forgatókönyve, de végül nem tudtak megegyezni.Szerző: Kóborló

William Peter Blatty szerette volna elhagyni az Ördögűző címet a filmből, és jobban szerette volna, ha csak Légió címként mutatják majd be a filmet a mozikban, de ebbe a producerek nem egyeztek bele.Szerző: Kóborló