Démonok temploma-A templom

Démonok temploma-A templom

La chiesa

Egy öreg gótikus katedrálisban, melyet egy tömegsírra építettek, különleges erők ébrednek fel. Az épületbe szorult látogatóknak egy ősi démoni lénnyel kell szembenézniük.

(hp)

Rendező: Michele Soavi
Ország: Olaszország
Premier: 1989.03.10.

2023.08.01 Jocpappa

Ez a film hihetetlenül rossz. De tényleg, valami ritka nagy rakás sz*r. Telis-tele ordas nagy f*szságokkal, összefüggéstelen és nevetséges jelenetekkel. Semmi értelme az egésznek, és egyes jelenetek gyakorlatilag értelmezhetetlenek. Mégis imádtam! K*... Több

2022.04.18 Kóborló

A gonosz temploma

Régóta szerettem volna már megtekinteni eme filmet, de csak a napokban találtam végre rá. Mivel kimondottan kedvelem a 80-as évek Olasz horrorfilmes felhozatalát és eme film készítői közt, egytől-egyig kiváló szakembereket vonultatott fel, ezért nem ... Teljes kritika

Ismét egy jó giallo,ami szerintem nagyon jól sikerült.Van benne feszültség,és misztikum megfelelő balanszban.Persze a gore jelenetekkel sem maradnak adósok.Asia Argento szereplése is nagy meglepetés nekem.Soavi tökéletesen összerakta a mozit,a maszkosok a kornak megfelelően jó munkát raktak le,és a zene is passzol.

2015.04.30 Sonny

Hát nem mondanám tökéletesnek, de a modern horrorok előfutáraként mindenképp kiemelt helyet érdemel. Van benne valami, amihez bár kell fogékonyság, de ha ráérzel, garantáltan nem fogsz csalódni.

A filmbéli Lisa szerepére jelentkezett Jasmine Maimone színésznő is, de végül nem kapta meg a szerepet.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója és egyben rendezője Michele Soavi, feltűnik egy apróbb szerep erejéig a filmben.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvén eredetileg nyolcan dolgoztak, de végül csak Dario Argento, Franco Ferrini és Michele Soavi nevét tüntették fel a filmen.Szerző: Kóborló

Eredetileg a nürnbergi Lorenzkirche-ben forgatták volna a templomos jeleneteket, de erre végül nem kapták meg az engedélyeket.Szerző: Kóborló

A film forgatására végül 1988 szeptemberétől 1988 novemberéig került sor, a teljes ráfordított összeg 3,5 millió dollár volt.Szerző: Archívum

Értékelés: 7.5/10
(2017. 03. 12.)
Démonok temploma
Az alkotás élvezeti értékét lerontja néhány rosszabbul sikerült maszk és praktikus effekt, valamint az is bántó, hogy az alkotók szinte minden akciót és direkt horror elemet feláldoztak a történet során az elvontabb borzalmak oltárán, így a slasher-rajongók valószínűleg túl művinek és körülményesnek fogják találni a filmet összességében. Valamit va... Több