Démonok temploma-A templom

La chiesa

A filmbéli Lisa szerepére jelentkezett Jasmine Maimone színésznő is, de végül nem kapta meg a szerepet.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója és egyben rendezője Michele Soavi, feltűnik egy apróbb szerep erejéig a filmben.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvén eredetileg nyolcan dolgoztak, de végül csak Dario Argento, Franco Ferrini és Michele Soavi nevét tüntették fel a filmen.Szerző: Kóborló

Eredetileg a nürnbergi Lorenzkirche-ben forgatták volna a templomos jeleneteket, de erre végül nem kapták meg az engedélyeket.Szerző: Kóborló

A film forgatására végül 1988 szeptemberétől 1988 novemberéig került sor, a teljes ráfordított összeg 3,5 millió dollár volt.Szerző: Archívum

A filmet először a Demon harmadik részének szánták, de a stábban, amihez Bava is csatlakozott Argento és Soavi mellé, összetűzéseket, vitákat okozott az ötlet, majd Bava ki is lépett.Szerző: Archívum

A mozik 1990. augusztus 22-én mutatták be először az Egyesült Államokban. A film terjesztését a SouthGate Entertainment vállalta el.Szerző: Archívum

Hamburgban, Rómában és Budapesten, a Mátyás-templomban forgatták a filmet.Szerző: Archívum