Közösség

Vélemény:

 

84 Drakula

(1992)

Drakula

 
Yosihiro   2020.06.27 19:45
2

Ez a "vámpíros" horror film igazából nem ijesztő. Egy történet bemutatása olyan szereplőkkel akik fel tudják az egész filmet és olyan élménnyel tudják bemutatni amit nyomot hagy az emberben. Ezt lehet nevezni Mozinak és ebben a műfajban ez egy remek alkotás. A történet adott kell hozzá némi jó rendezés és vágás és máris kapunk egy olyan mozit amit lehet és érdemes megnézni. A szereplők szerintem parádésan alakítanak igazából nem tudok és nem is akarok kivételt tenni. Viszont a rendezés a jelmez és a háttérmunka már gyengébb lett a kor technikájához képest sokkal jobbat ki lehetett volna hozni szerintem. Összességében a forgatókönyv jó a rendezés gyengébb a színészek hozzák azt a színvonalat amit kell és amit ad a forgatókönyv. A zenei aláfestés is gyengébb. Talán a maszkok és a látvány kialakítása miatt adható erre a filmre a négy csillag hiszen a történet jó és viszi magával az ember. vannak fordulatok tűz és ugyan a horror része igazából nem domborodik ki talán a misztikumnak mondanám, de mégis hagy az emberben olyan érzést, hogy ez egy jó film. Még többször is nézhető nem unalmas van történés. Persze vannak gyermeteg hibák is de az összhatást nézve ebben a kategóriában kiemelkedik. Csak ajánlani tudom ezt a filmet akik szeretik az ilyen témájú vámpíros filmeket. A horror kedvelőinek pedig azt tudom mondani, hogy most csalódniuk kell de csöppnyi vérfrissítés azért kapnak a filmben ....... :) Üdv Yosi