Drakula

Dracula

2024.03.02 Jocpappa

10/6.5

Klasszikus, filmtörténeti mérföldkő, meg minden... De ma már nagyon vicces az egész, Lugosi szinte bármelyik megjelenésén, megszólalásán fel lehet nevetni. Ettől függetlenül tisztelem az embert. Szívderítő látni a film elején a magyarul beszélő falusiakat, illetve a dróton rángatott denevért. Pont olyan hosszú a film, hogy még ennyi idő után is befogadható legyen. Mai szemmel nem sok élvezeti értéke van, inkább tiszteletből, kulturálódásból és a magyar vonzatai miatt érdemes megnézni. A Renfieldet alakító színész nagyon jól hozza az őrültet.

2018.10.21 dailyfilmsan

Tetszett. Nagyon jók voltak a vágások benne, ez fokozta a film hangulatát is meglátásom szerint. Az elején perceken keresztül magyarul beszélnek benne, amit jó hallgatni. A színészek színpadiasak nagyon korhű a színészi játék. Lugosi Béla pedig a beszédében is Dracua volt ebben a filmben nagyon ráillett ez a szerep.

Lugosi Béla zseni,és ő volt DRAKULA,így nagybetűkkel... Fantasztikus képi világ, zseniális rendezés, és alakítások... És félelmetes volt, elismerésem ezeknek a korai horror úttörőknek!!! Nagyon nagyot üt a film, ennyi idő után is!!!

2017.11.20 Deku

Kivételes hatással volt rám maga a film és nem is tudom mi volt az a pillanat aminél éreztem, hogy ez király. Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal.

2016.09.01 sipiarpi

Filmtörténeti klasszikus. A vágások nekem kicsit furák voltak, de nem volt túl zavaró. Kicsit jobbat vártam, de azért élvezhető volt. Külön érdekes volt a fogadónál játszódó jelenetnél a magyar szövegek. Érdekesség, hogy az Universal azonos díszletb... Több

2016.02.13 Balint

Ehhez a filmhez nem készült szinkron a néni mégis Magyarul mondja a "Mi Atyánk"-at a legelején, és Lugosi olyan felejthetetlenül játszik, egyszerűen büszkék lehetünk rá!

2016.12.17 philboy

Lehet erről a filmről egyszerűen negatívat mondani? Kizárt. Egyszerűen a mai napig zseniális alkotásnak számít, ami minden generáció filmesét inspirálni tudja. Lugossy fenomenális, igaz sajnos más szerepben nem igazán tudott érvényesülni, de nem is kell, mert ezzel az alakításával egyszerűen maradandót alkotott.

2017.06.06 eviestan

Sokat nyaggattak, hogy nézzem meg, és bár nem vagyok oda a régi filmekért, én kellemesen csalódtam. Azt hittem, egyáltalán nem lesz félelmetes vagy hátborzongató, de tévedtem. Hihetetlen, hogy ennyi év után még mindig ennyire vérfagyasztó tud lenni ez a film.