Szerelmi lázálom

Szerelmi lázálom

Fantasma d'amore
Videók

A Szerelmi lázálom című romantikus filmben Nino egy alkalommal a buszon utazva egy ismerős arcot lát meg a tömegben: egykori kedvesének, Annának arcával találkozik. A nő azonban az idő múlásával megváltozott. Nino anélkül száll el a buszról, hogy megszólította volna. Mardossa… Több

Rendező: Dino Risi
Író: Mino Milani
Forgatókönyvíró: Bernardino Zapponi
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1986.04.24.
Romy Schneider
Romy Schneider

2019.08.15 Berto49

A valóság és a képzelet játékai

A bombasztikus cím nem késztetett volna a film megnézésére, de a két sajnos már nem élő sztár (Romy Schneider, Marcello Mastroianni) szereplése erősen vonzott a megtekintésre. Bennük nem csalódtam, sőt a film is kellemes meglepetéssel szolgált. A misztikus történet végig a realitás és a fantázia között lavírozott, sokáig nem lehetett tudni, hogy mi is az igazság. Schneider utolsó előtti filmje, a maszkmester(ek) valóságos csodát műveltek vele, a ragyogó szépségét évtizedek romboló hatásával megcsúnyították. A Ticino folyó partján fekvő Pavia városában játszódó történet szép képekben mutatta a múltjáról is nevezetes lombard település ködös novemberi látványát. A köd is hozzájárult a film transzcendens hangulatához. A rendező kultikussá vált „Előzés” című filmjének színvonalát ugyan csak alulról érintette, de az olasz filmek és főleg a két zseniális színész játékát kedvelők számára élményt nyújtó munka. (Az adatlapon megjelenő "horror" műfaji megjelölést erős túlzásnak, nézőcsalogató becsapásnak érzem.)

A sok írói álnevet használó Mino Milani "Fantasma d'amore" (1977) című regénye alapján. Nem készült magyar fordítása.Szerző: Berto49

Romy Schneider nem jelent meg a forgatás első napján. Férje, Daniel Biasini párizsi hotelszobájában találta meg a színésznőt, aki egy gyógyszeres-vörösboros koktéllal ütötte ki magát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Usher-ház bukása
Vérengzés