Madarak

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 13.

Összességében nem egy rossz Hitchcock film, de a Psycho hangulatával nem ér fel. Sok részlet homályba kerül (most akkor miért is lettek ilyenek a madarak?), a feszültségkeltés itt-ott működik, de majdnem minden mozzanat kiszámítható. Emellett tudom, hogy a 60-as évek elején ez volt a csúcstechnika, de mindez mai szemmel már kissé bugyutának tűnik. Minden tiszteletem Alfred Hitchcock-é, de ez a film nem érte el nálam a kívánt hatást.

dailyfilmsan   2018. 10. 19.

Maga a sztori értékelhetetlen és meg se érdemelné a 2 csillagot sem viszont a kivitelezés páratlan. Annyira jól játszottak a fényekkel a hanghatásokkal a kamera fókusszal hogy ez a bugyuta történet is tudott félelmetes lenni. Így szerintem megérdemli a jó értékelést és tulajdonképpen meg lehet nézni 1x a kissé béna történet ellenére is.

citizenfour99   2016. 08. 06.

Nemtetszett a film, mivel tudtam, hogy szegény főszereplőt Hitchcock érzelmileg olyan szinten zsarolta, és fenyegette, hogy azt nemtudtam gyomorfelfordulás nélkül nézni, hogy szegénynek ilyen körülmények között kellett játsznia. Ám mindamelett a történet egyetlen pontja tetszett, az-az igazi angol nyelvezet, amely olyan klasszikusan beleivódhat az ember agyába egy-egy Hitchcock film után.:)

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Nagyon katasztrófális ez a film - jó értelemben. Őszintén szólva a mai napig nem tudom, hogy miért támadtak a madarak, de szerintem nem is fogok egyhamar ráébredni. Kicsit olyan volt nekem, mint a 10 csapás: valaminek a büntetéseként érkeztek, akár a sáskák.

sabnock666   2018. 03. 12.

Akkoriban csúcstechnológiával készült,és azzal a szemmel nézve,plusz maga a története miatt nekem tetszik! A színészek is csak akkori mércével jók!!!

Tippi Hedren

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1963-ban.

Tippi Hedren-t Alfred Hichcock-hoz több filmes szerződés kötötte. A Madarak forgatása közben is zaklatta szexuálisan, majd a folyamatos visszautasítások miatt mindig bosszút is állt a rendező a színésznőn. Végül beváltotta ígéretét és tönkretette a színésznő ígéretes karrierjét.

(Kirana80)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.