Madarak (1963)

The Birds

Félix   2020. 11. 16.

Nekem nem volt egy átlagos film. A sztori sem ilyen tingli-tangli, szóval mindenkit leköt szerintem, vagyis 12 éven felül. Sokáig emlékezni fogok erre. Egy kicsit hasonlít az elég borzalmas zombis filmre, azaz Brad Pittre, a Z világháborúra is. Csak itt nem zombik támadták meg az embereket, hanem madarak.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 13.

Összességében nem egy rossz Hitchcock film, de a Psycho hangulatával nem ér fel. Sok részlet homályba kerül (most akkor miért is lettek ilyenek a madarak?), a feszültségkeltés itt-ott működik, de majdnem minden mozzanat kiszámítható. Emellett tudom, ... több»

dailyfilmsan   2018. 10. 19.

Maga a sztori értékelhetetlen és meg se érdemelné a 2 csillagot sem viszont a kivitelezés páratlan. Annyira jól játszottak a fényekkel a hanghatásokkal a kamera fókusszal hogy ez a bugyuta történet is tudott félelmetes lenni. Így szerintem megérdemli... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 12.

Akkoriban csúcstechnológiával készült,és azzal a szemmel nézve,plusz maga a története miatt nekem tetszik! A színészek is csak akkori mércével jók!!!

citizenfour99   2016. 08. 06.

Nemtetszett a film, mivel tudtam, hogy szegény főszereplőt Hitchcock érzelmileg olyan szinten zsarolta, és fenyegette, hogy azt nemtudtam gyomorfelfordulás nélkül nézni, hogy szegénynek ilyen körülmények között kellett játsznia. Ám mindamelett a tört... több»

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Nagyon katasztrófális ez a film - jó értelemben. Őszintén szólva a mai napig nem tudom, hogy miért támadtak a madarak, de szerintem nem is fogok egyhamar ráébredni. Kicsit olyan volt nekem, mint a 10 csapás: valaminek a büntetéseként érkeztek, akár a sáskák.

doroffee   2016. 02. 09.

Kicsit túlhype-olt filmnek tartom. A rendezést, filmszerkesztést nem találtam annyira megdöbbentőnek vagy kiemelkedőnek, és nem is nagyon fogott meg a horror része a dolognak, pedig az lenne a lényege.

Tippi Hedren

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1963-ban.

Tippi Hedrent Alfred Hichcockhoz több filmes szerződés kötötte. A Madarak forgatása közben is zaklatta szexuálisan, majd a folyamatos visszautasítások miatt mindig bosszút is állt a rendező a színésznőn. Végül beváltotta ígéretét, és tönkretette a színésznő ígéretes karrierjét.

(Kirana80)

A film szerepel a Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A 11. Hitchcock film, melnyek operatőre Robert Burks volt.

Veronica Cartwright a forgatás alatt ünnepelte a 13. születésnapját.

Ebben a filmben is cameozik Alfred Hitchcock: a film elején ő az az ember, aki két kutyát sétáltat ki a kisállat kereskedésből. Az ebek a rendező saját háziállatai voltak.

Forgatás közben Hitchcock az idegösszeomlás szélére kergette Tippi Hedrent.

A filmet Daphne du Maurier kisregénye mellett valós események is inspirálták, ugyanis 1961-ben a kaliforniai Montereyi-öböl partjainál élő tengeri madarak egy mérgező alga hatására agresszívvá váltak, és tömegesen támadtak rá emberekre.

A Hitchcock filmek közül ez áll a legközelebb a hagyományos értelemben vett horror műfajához.

A filmben rengeteg, akkor még újnak számító speciális effekt volt. Ezek előkészítése három évet vett igénybe.

(Menyét Ibolya)

Bátran kimondhatjuk, hogy nem csak a tökéletes, precíz megvalósítás, hanem a nagyszerű színészi játék miatt is időtálló klasszikus a Madarak, aminek minden horrorkedvelő polcán ott a helye. több»