Rosemary gyermeke

Rosemary gyermeke

Rosemary's Baby
Holló
Mia Farrow

Rosemary (Mia Farrow) és Guy Woodhouse (John Cassavetes) új otthonukba költözik, egy hatalmas házba, amiről az a hír járja, hogy elátkozták. A szomszédban egy kedves idős házaspár lakik, akikkel Guy szívesen megismerkedik. Hamarosan titokzatos és borzongató dolgok kezdenek történni.… Több

Forgatókönyvíró: Roman Polanski
Premier: 1968.06.12.

2023.07.16 OkosMajom

William Castle, aki a nézők szerint világra segítette a Sátánt!

Itthon anno a nyolcvanas években Isaura szemműtétjére gyűjtöttek, 1968-ban pedig William Castle-t (a film producere) nyíltan megfenyegették a fanatikusabb hívők, hogy megölik, mivel a világra segítette a gyermeket, aki szerintük a Sátán gyermeke! Ősz... Teljes kritika

2017.03.11 NorbiP

Nekem ez a film jelenti a horrort, nem a mai alkotások. Polanski nagyon jó munkát végzett, és a vége számomra nagyot ütött. Bárkinek tudom ajánlani, aki tudni szeretné milyen a klasszikus horror,

Megosztó film, az biztos. Kötelező darab, aki szereti a klasszikus, úgymond békebeli horrort. Néha nyers, néha felkavaró, de alapjában véve fordulatos, izgalmas. Mia Farrow jól játssza a szerepét, ajánlott.

2017.12.23 Deku

Pocsék volt ezt még végig nézni is nem, hogy a színészeknek játszani benne. Nos itt mindent összevetve nem történet maradandó alkotás. Egy unalmas délutánra éppen elmegy érzést ad. De ennyi.

2019.03.30 dailyfilmsan

Klasszikus? Igen. Jó? Nem. Nem ütött annyira a film. Inkább volt vicces, mint ijesztő. Mia Farrow viszont csúcs volt. Tényleg elhittem neki, hogy szenved, ahogyan azt is, hogy 3 kilóval a hasában totyog. Viszont a történet gyerekcipőben járt nagyon i... Több

William Castle producer groteszk démonbébit szeretett volna megjeleníteni a film végén, amikor Mia Farrow a gyermekét nézi, de Roman Polanski megvétózta az ötletet.Szerző: dailyfilmsan

A The Wrap egyik cikke szerint Mia Farrow elhagyta Frank Sinatrat, hogy ebben a filmben szerepelhessen. Sinatra kérte Farrow-t, hogy lépjen ki a filmből, mivel a házasságuk romokban hevert, de Farrow túl igéretesnek találta a filmet, így nemet mondott férje kérésére. Szerző: dailyfilmsan

Patty Duke-ot is meghallgatták Rosemary Woodhouse szerepére, de Mia Farrow kapta meg a szerepet.Szerző: dailyfilmsan

Mia Farrow valódi nyers májat evett a filmben, annak ellenére, hogy akkoriban vegetáriánus volt.Szerző: dailyfilmsan