Az éhség

BoBamburg   2019. 03. 14.

Kicsit többet vártam volna egy ilyen filmtől, hiszen minden adott volt, hogy egy nagyszerű horror drámát hozzanak össze. David Bowie, vámpírok, 80as évek. Mi kellhet még? De sajnos csak egy közepes filmre futotta, ami nem rossz a maga nemében, de nem... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 21.

Jó volt a film??? Inkább érdekes néha fura, néha vontatott... A karakterek jók, de mintha össze-vissza játszanának a színészek, instrukciók nélkül.... A maga műfajában nézhető, de inkább több ilyet nem akarnék látni...

Catherine Deneuve

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A filmet Tony Scott testvérének, Frank Scottnak ajánlotta. Tony idősebb testvére, Ridley Scott a Szárnyas fejvadász (1982) című filmet ajánlotta Franknek.

Tony Scottnak elég erősen kellett kampányolnia azért, hogy Willem Dafoe kapjon egy kisebb szerepet.

Tony Scott az egész filmet New York Cityben szerette volna leforgatni, de a költségvetés nem tette ezt lehetővé, ezért a forgatás jelentős részében meg kellett elégednie londoni forgatási helyszínekkel.

Annak ellenére, hogy a film vámpírokról szól, a "vámpír" szó egyszer sem hangzik el a filmben.