A vámpír árnyéka

A vámpír árnyéka

Shadow of the Vampire

Egy zseniális bár kissé õrült filmrendezõ, F. W. Murnau elhatározza, hogy elkészíti a tökéletes rémfilmet, a Nosferatut. Murnau nem színészeket szerzõdtet, hanem azokkal szeretné eljátszatni filmjét, akiknek valóban vérében van az életre keltendõ figura. Egy… Több

Zene: Dan Jones
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Luxemburg
Premier (HU): 2001.10.08.

2023.12.04 Jocpappa

10/6

Tegnapig nem is hallottam erről a filmről, pedig nem létező, underground listákat bújok szerte a netről, hogy mi lehet az, amit még nem láttam, és kicsit is érdekel. Még az 1922-es Nosferatut is megnéztem, aminek a készültéről ez a film szól. Dafoe óriási figura, érdekes, hogy milyen ritkán látom a nevét, pedig az egyik legnagyobb színésznek tartom. Ebben is óriásit alakít. Nem gondoltam, hogy már 1922-ben is működött a method acting, a sistergő, fekete-fehér némafilmen is fontosnak érezték megjeleníteni a forgatási atmoszférát, színészi átszellemülést. Egy-két érdekesség, háttér-információ és a remek színészi játék teszi különlegessé ezt a filmet, viszont számomra nem fog emlékezetessé válni. Nem bántam meg, de egyre többször érzem azt filmek esetén, hogy felesleges megnézni, nem ad semmi újat az eddig látottak közé.

2017.05.21 HercegPeter

Nekem kifejezetten tetszett. Végre egy horror, ami nincs tele mindenféle unalmas effektekkel. Nem egy hétköznapi nagyon félelmetes horror, inkább kivárásra játszik, egyfajta különleges atmoszférát megteremtve. Viszont a vége nekem túlzsúfolt, szinte ... Több

2015.04.19 Sniper

Különös kísérlet vmi nagyot alkotni, eljátszani, és mutatni a klasszikus alapokra helyezve. Igazán ígéretesnek tűnt, de vhogy mégsem szólt akkorát nálam, mint gondoltam. Kicsit viccesnek is tűnt a vége felé.

2016.10.01 Riot

Kicsit görcsös, de egyébként nagyon jó a színészi játék. Dafoe szinte felismerhetetlen Shreck köntösében...egyébként nem tudok az egészről szuperlativuszokban mesélni. Számomra lapos maradt. Kibontatlan ajándék.

A filmet nagyjából 8M $-ból forgatták le 1999. áprilisa és júniusa közt.Szerző: dulkap

A film 1921-ben játszódik.Szerző: dulkap

Albin Grau-t alakító Udo Kier korábban már alakított vámpírokat a Blood for Dracula (1974) és a Penge (1998) című filmekben. Szerző: dulkap

Forgatás során fonográfból szólt a John Williams által kombinált Dracula (1979) filmzenéje, hogy a színészeket megfelelő hangulatba hozzák. Szerző: dulkap