Interjú a vámpírral (1994)

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

Deku   2017. 07. 17.

Az akkoriban legjobb vámpíros filmek közé tartozott ez. Egyedi nézőpontja volt amilyet még nem nagyon láttunk. Nagyon tetszett a színészek összjátéka. Szerethető. Ajánlom.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

Hatalmasat alakít benne mindenki. Sajnos az Alkonyat-sorozattal a vámpíros filmek kultusza kissé más irányt vett, de ez a film zseniális. Mindenképpen újranézős.

nanita95   2018. 10. 27.

Nem is gondoltam volna, hogy Tom Cruise-nak ilyen jól áll a teátrális vámpír szerep. Több arisztokrata szerepet kéne elvállalnia az akció helyett. Brad Pitt viszont nekem nem volt az évszázad vámpírja. A történet lineáris elmesélése meseszerűvé teszi a filmet. Nagyon szép a film minden perce. Kötelező egyszer megnézni kategória.

Márton   2019. 01. 02.
Egy halhatatlan szenvedései

1994-ben elkészítették az egyik legtökéletesebb vámpírfilmet amihez valaha szerencsém volt! Hogy pontosan hányszor láttam már ezt a filmet, nem tudom, de elég sokszor ahhoz, hogy le merjem írni azt előbbi állításomat! Persze készültek még nagyon jó filmek eme témában, de azt a fajta esszenciát, ami jelen filmünkben megtalálható, nagyon kevés produkciónak sikerült akárcsak hasonlót is letennie az asztalra! A mai kor nézőinek talán már egy kicsit lassú lehet eme filmnek a történetvezetése, hisz nincsenek benne szemkápráztató számítógépes effektek, látványos akció elemek, vagy ha a horror elemeket nézzük, jumpscarek vagy hirtelen felhangzó zenei motívumok, amikkel oly gyakran operálnak a mai ho... több»

Norbert93   2018. 09. 12.

Századokon átívelő történet a szörny lét és a magány gyötrelmeiről. A vámpírok képzeletbeli életének legegyedibb nézőpontja tárul elénk két nagyszerű színész főszereplésével.

Kirsten Dunst
Kirsten Dunst
Antonio Banderas
Tom Cruise

A Vámpírkrónikák második kötete, Lestat a vámpír-ból film eddig még nem készült, helyette a harmadik kötet lett még megfilmesítve, még 2002-ben A kárhozottak királynője!

(Márton )

A filmben összesen 55 halott van.

(Norbi )

Állítólag Cruise a forgatás alatt éreztette Pitt-el, hogy ő nagyobb sztár.

(HETEDIK )