Engedj be! (2008)

Låt den rätte komma in

Szilonka   2020. 02. 07.

Nekem tetszett a film hangulata az a tipikus északi feeling. A történetbe se lehet belekötni. Végig izgalmas.

Deku   2017. 07. 11.

Én nem tudom, hogy ki hogy van vele de engem nem hatott meg olyan mértékben ez a film mint másokat. Szerintem nem sok köze volt ennek a horror kategóriához.

citizenfour99   2016. 03. 31.

Váááo. Ez is új. És ami film, és új, az király. Nem mindíg, ám most fúú. Na így ennek nincs sok értelme. Ritkán történt velem olyan, sőt talán még soha, hogy egy horror után mosolyogtam, és kellemes hangulatban voltam. Hihetetlen, teljesen a hatása a... több»

dailyfilmsan   2018. 12. 27.

Az ötlet jónak tűnt és jó is lett volna, de a kivitelezés sajnos nem lett mesés. A probléma ott kezdődik hogy a főszereplők viszonyát olyan szintre emelték ami még nem áll jól a 12 éves gyerekeknek. Legalább 15 éveseknek kellett volna lenniük hogy jó... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Hát igen, nem csak Bergman tud a svédeknél filmet készíteni...nekem tetszett! A képek nagyon szépek, és fantasztikus a zene...a történet az nem új,de jól el lett készítve! Romantika, érzelmek kavargása!

Dodi   2015. 06. 09.

Fantasztikus alkotás. Sötét, hideg mégis érzelemmel és szépséggel teli egyszerre. A történet, a szereplők, a rendezés, a zene és legfőképp a hangulat lebilincselő.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Az Oskart alakító színész nagyon hiteles, kellemes csalódás volt nekem ez a film. De nem nézném meg még egyszer! (A vizuális effektekre nem igazán adtak, a művér elég hiteltelen...:D)

A vámpír szó az egész film alatt csupán egyszer hangzik el!

(Márton)

A hangeffektek közül pl. a vérszívást joghurt kortyolgatásával hozták létre.

(ZeroHero)

A készítők a harapás hangját úgy alkották meg, hogy feljátszották, amint egy kolbászba harapnak.

2003 óta az első olyan nem amerikai alkotás, amit az Empire magazin olvasói az év filmjének szavaztak.

(kázsé)

Majdnem minden jelenetben felbukkan a piros vagy vöröses narancssárga szín, mely egyértelmű utalás a vérre.

(kázsé)

Bár a film Stockholm külvárosában játszódik, a legtöbb jelentet Luleå-ban vették fel, Észak-Svédországban, ahol egész évben havas a táj.

(kázsé)

A film címe arra a mítoszra utal, hogy a vámpírok nem léphetnek be egy házba, csak ha beinvitálják őket.

(kázsé)

Tomas Alfredson és John Ajvide Lindqvist is elismerték, hogy nem igazán kedvelik a vámpírokat, de nem is érdekli őket különösebben a téma.