Engedj be! (2008)

Låt den rätte komma in

Vélemények: Engedj be! (2008)

Milan391349   2021. 10. 27.

Nagyon tetszett. Ez tényleg nem egy szokványos vámpíros történet.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Hát igen, nem csak Bergman tud a svédeknél filmet készíteni...nekem tetszett! A képek nagyon szépek, és fantasztikus a zene...a történet az nem új,de jól el lett készítve! Romantika, érzelmek kavargása!

Deku   2017. 07. 11.

Én nem tudom, hogy ki hogy van vele de engem nem hatott meg olyan mértékben ez a film mint másokat. Szerintem nem sok köze volt ennek a horror kategóriához.

dailyfilmsan   2018. 12. 27.

Az ötlet jónak tűnt és jó is lett volna, de a kivitelezés sajnos nem lett mesés. A probléma ott kezdődik hogy a főszereplők viszonyát olyan szintre emelték ami még nem áll jól a 12 éves gyerekeknek. Legalább 15 éveseknek kellett volna lenniük hogy jó... több»

citizenfour99   2016. 03. 31.

Váááo. Ez is új. És ami film, és új, az király. Nem mindíg, ám most fúú. Na így ennek nincs sok értelme. Ritkán történt velem olyan, sőt talán még soha, hogy egy horror után mosolyogtam, és kellemes hangulatban voltam. Hihetetlen, teljesen a hatása a... több»

Szilonka   2020. 02. 07.

Nekem tetszett a film hangulata az a tipikus északi feeling. A történetbe se lehet belekötni. Végig izgalmas.

Márton   2019. 02. 02.

A kötödés utáni vágy egy kisfiú és egy vámpír szemszögéből!

Kiváló és egyben nagyon is szerethető film lett az Engedj be! című svéd romantikus dráma! Igen, szándékosan hagytam ki a műfaji besorolásából a horrort, mert az én nézőpontom alapján, ennek a filmnek csupán annyi köze van a szívemhez oly közel lévő h... teljes kritika»

elekm90   2021. 05. 19.

Elismerem, hogy remek atmoszférát teremtettek a készítők, ez valóban telitalálat volt. Azonban a gyerekszereplők jó alakítása és az ötletes romantikus vonal ellenére sem tudott érzelmileg bevonni a film, néhol picit untam is, így számomra csak egy közepes élmény maradt.

Dodi   2015. 06. 09.

Fantasztikus alkotás. Sötét, hideg mégis érzelemmel és szépséggel teli egyszerre. A történet, a szereplők, a rendezés, a zene és legfőképp a hangulat lebilincselő.

Milanman   2015. 02. 10.

Meglepő, döbbenetes és sokkoló. A vámpírfilm műfaja a Twilight sorozat szirupos álvámpírjaival és nyálas történetével rendesen megtépázódott, ezért, mint a falat kenyér kellett egy ilyen film akkoriban, hogy felrázza és frissességgel töltse meg a műfajt. Sötét, minden szempontból remek, igazi filmes csemege.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Az Oskart alakító színész nagyon hiteles, kellemes csalódás volt nekem ez a film. De nem nézném meg még egyszer! (A vizuális effektekre nem igazán adtak, a művér elég hiteltelen...:D)

Zsceeeka   2015. 09. 23.

Az amerikai verziót nem láttam, úgy gondoltam, hogy az eredeti biztosan jobb, ami állítólag így is van. Egy szó, mint száz, ez a film meggyőző volt, szép történet groteszk elemekkel.

SzFa   2017. 09. 18.

Számomra csalódás volt ez a film, horror? Egyáltalán nem, dráma? Igen, ez egy véres nyálas vámpíros film, ahol az ember és a vámpír egymásba szeret. Ha nem vámpíros lett volna akkor romantikus film, ahol a gyerek szerelemet bemutatják az oké, de így szerintem értelmetlen.

Loborg   2015. 09. 29.

Eléggé felkavaró és maradandó élményt nyújtó film ez , azt hiszem mondhatom , hogy az egyik legjobb vámpírsztori ( az Interjú a vámpírral után) , az eredetit ajánlom!

vivikejencikelara   2017. 05. 29.

Nem igazán mondanám horror műfajba, de van pár olyan jelenete. Lenyűgözött a film. Szépen kerekített kis film. Kibontakozik szépen, lassan, nem csak berobban. Csodálatos a vége, szinte már megható!

Megamovie   2016. 02. 23.

Még az Alkonyat széria teljesen meggyalázta számomra a vámpíros filmeket és a romantikát addig a skandinávok egy vérátömlesztéssel visszaadták a műfajba vetett hittem ,melynek központi témája egy 12 éves kisfiú és egy vámpírlány románca.Összességében... több»

Zoer8993   2017. 05. 29.

Szeretem a horror filmeket de általában csalódnom kell bennük. Ez viszont egész jól eltalálta a hatást. Valószínűleg a zenei háttere is nagyban hozzájárult ehhez az érzéshez de nekem kiválóan szerepelt.

[email protected]   2015. 11. 11.

A film kettős érzéseket váltott ki belőlem. Erzelmekre ható valamennyire romantikus elemeket is tartalmazó film ugyanakkor sötét és kemény hátborzongató is. Mindenesetre profi.

one1970   2015. 07. 26.

Barátaimmal néztem meg ezt a filmet, mindannyian be voltunk ... ijedve :D Nagyon jó film, szerintem a történet az ami megadja az egész horror feelingjét, a szereplők nem valami jók.

moony5972   2015. 07. 11.

Megint egy újabb unalmas és röhejes horror film, aminek se eleje se vége. Félelem messze elkerüli ezt a filmet, ahogy engem is elkerült, az unalom már kevésbé került el. Szóval ez nem jött össze.

a.edit63   2015. 05. 18.

Drámai történet, és nagyon jó gyerekszereplők, nincs túlspilázva az egész. Akit nem zavar, hogy nem egy popcorn mozi az nagyon tudja élvezni majd, engem a havas tájak is úgy levettek a lábamról. Meg a panel. Egyszerű emberek..totál hétköznapiság..melléd is beköltözhet egy vámpír...

Fildi   2015. 07. 29.

Thriller kategóriában nálam a kedvenc. Hoz minden olyan vonást , amit a műfajtól elvárok. Végig leköti az ember figyelmét, borzongást és félelmet, ugyanakkor kiváncsiságot vált ki. Remek alkotás!

rhamus   2015. 07. 17.

Kiváló film, kiváló színészekkel! Ez pont olyan film, amit többször is könnyedén meg tudok nézni és minduntalan együtt izgulni a színészekkel. Hihetetlen érzést biztosít bárkinek, aki vevő a horror témára.

Robi92   2015. 11. 19.

A zenei aláfestés igazán hatásos. Lina klassz szerepet játszik. A kamerabeállítás érdekes, de jó értelemben. A feltétel nélküli elfogadás,az ahogy elfogadják egymást olyannak amilyen az elgondolkodtató.

Faarkaas   2015. 02. 26.

Igazán tehetséges gyerekszínészekkel készült film. Műfajában nagyon jól sikerült film. Izgalmas, színvonalas. A műfaj kedvelőinek nem lesz csalódás!

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Imádom a sztorit, a szereplőket, az akció jeleneteket. Nagyon látványos film. A maga nemében szerintem egész tökös kis alkotás. A helyén volt minden ahogy mondtam is. Szemre való kis műremek.

klaudia4469   2016. 06. 12.

Horrornak cseppet sem mondható, romantikus filmnek nem elég romantikus, hát én nem tudom...megnéztem, elment, egyszer elég volt látni, többször nem szeretném megnézni.

Tamás T\'Boy Pomaházi   2018. 12. 25.

Egyedi megközelítése a vámpír világ ábrázolásának, szinte már együtt érzést ébreszt a nézőben. Nagyon jól megírt történet, kicsit gyenge véggel, több törődést érdemelt volna a lezárás.

VérAlex   2015. 08. 23.

Nagyon magas színvonalú film, kiváló gyerekszereplőkkel (egyre ritkább) és persze sok különböző réteggel, amiket mind érdemes felfejteni. Ha az embernek van rá energiája, érdemes többször is megnézni ezt a filmet, mert sok minden megragadhat benne: a... több»

Gabor   2015. 08. 12.

Ebben a filmen ne várjatok látványos vámpír jeleneteket,és ne próbáljuk megérteni,hogy a főszereplő miért is lett vámpír,mert erre nem ad választ a film,de nem is ez a lényeg. Romantikából is csepegtet a film,de max olyan mértékben amely két gyermek ... több»