Közösség

Vélemény:

 

81 Engedj be!

(2008)

Engedj be!

 
citizenfour99   2016.03.31 23:10
2

Váááo. Ez is új. És ami film, és új, az király. Nem mindíg, ám most fúú. Na így ennek nincs sok értelme. Ritkán történt velem olyan, sőt talán még soha, hogy egy horror után mosolyogtam, és kellemes hangulatban voltam. Hihetetlen, teljesen a hatása alá kerültem a filmnek. Nagyszerű húzás egy horror filmtől, hogy jó kedvvel engedi el a nézőt. A film zenéje amikor kellett, akkor nyomasztó volt, amikor kellett akkor pedig gyönyörű. A film végi zene meg egyenesen zseniális. A töténetvezetés nagyon okos és meggondolt, a kamerabeállítások sem elhanyagolhatóak, hiszen nincs bennük semmi kivetni-való. A helyszín nagyon illett ehhez a történethez, nagyon okos döntésnek találom, hogy egy véres vámpír történetet, olyan helyszínen forgatnak, ahol havazik. Ez egy baromi jó döntés volt. Igaz, hogy a film, romantikus is, de azért nem kell attól megijedni, szóval amikor kellett, akkor bizony tudta a feszültséget kelteni. Nemgondoltam volna, hogy egy horror filmet is lehet okosan, következetesen, kritikusan, nagyszerűen tálalni, ám ez a svéd csávó most megmutatta nekem. Biztos láttam már jó horror kategóriájú filmet, nem arról van szó, de ez azoktól számomra mélyebb, és váo.. :D Jah, hát ezt látni kell, nézzétek csak, nézzétek. Bergman, ha 1 évvel tovább él, és megnézi ezt a filmet, mégbüszkébb lehetett volna svéd származására.