Szemek arc nélkül (1960)

Les yeux sans visage

Szemek arc nélkül

Cercei   2016. 07. 15.

Nekem még most is feljön a gyomrom kicsit, ha eszembe jut ez a dolog. Nem is annyira félelmetes, mint inkább nyugtalanító film.

tamas84   2015. 03. 10.

A hangulata a zenéje, a kamera kiváló. de Semmiképpen nem nevezném horrornak. Egyszerűen nem az. Túl lassú, túl előrelátható.

Alida Valli
Pierre Brasseur
Pierre Brasseur
Alexandre Rignault
Claude Brasseur

A műfaj egyik majdnem elfeledett klasszikusa ez, amit nem csak horror rajongóknak, hanem mindenkinek bátran ajánlok, aki érdeklődést mutat a filmművészet különleges darabjai iránt. több»

A film összbevétele 52 709 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Ezt a fikmet a britek Dr. Rasanoff háza, az amerikaiak Dr. Faustus kínzókamrája címen mutatták be.

Ezt a filmet Szemek arc nélkül címmel mutatták be Magyarországon.