Farkasok órája (1968)

Vargtimmen

SScreambomb   2021. 11. 08.

Tipikus 60-as évekbeli szürreális horror, én már kb. az első 10 percben be voltam f*sva, mikor Johan az álmairól mesélt. Elég személyes film Bergmantól, a saját érzéseit akarta bemutatni, a gyerekkori traumájáról, és hogy ő hogyan élte meg a hirtelen... több»

Sabnock Sanatory   2020. 09. 01.

Ingmar Bergman mintha egy másik bolygóról származna.Talán a legszebb fekete-fehér képsorokkal dolgozó rendező.Lásd:Szűzforrás,Hetedik Pecsét.Max von Sydow elemi erővel néz velünk szemben a képernyőn.Dráma,és misztikum.Zseniális.

elekm90   2020. 02. 22.

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Úgy mondom, hogy egy mestermű, hogy nehezen nézhető film és különösebben nem is tetszett. Értettem a szimbolikáját, a különböző alakokat, akik főhősünk kétségeit és félelmeit testesítik meg, azonban mégs... több»

Sniper   2015. 07. 18.

Bergman egyik legijesztőbb filmje. Nem is tudom, hová tenni. Igényes és különleges alkotás, de azért nem lesz a kedvenceim egyike. Viszont művészetéhez ez is hozzátartozik, így meg kell nézni és pont.

zirgon   2018. 10. 18.

Max von Sydow zseniális, Bergman pedig utánozhatatlan. Ez a film egészen különleges; mondanivalóját, képkockáit és rejtett szimbolikáját tekintve is páratlan alkotás.

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmes listában megtalálható.

(Norbi)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Ingmar Bergman, a film rendezője nagyon szerette Hitchcock munkásságát, kedvenc filmje tőle a Madarak (1963) volt. Éppen ezért a Farkasok órája c. filmben is találhatunk erre való utalásokat pl. mikor Johan Veronica-t keresi a kastélyban, hirtelen egy fekete madár repül neki az ablaknak.

A Skandináv-országokban farkasok órájának nevezik az éjszaka és a hajnal közti időszakot. Úgy tartják, ekkor hal és születik meg a legtöbb ember, tehát ezek a legtermékenyebb órák, akár a születés, akár a halál szemszögéből tekintünk rá. Alvás szempontjából is ezek az órák a legfontosabbak, hiszen ilyenkor alszunk a legmélyebben, ilyenkor álmodunk.

A film nyitó és zárójelenetével az alkotók azt a hatást kívánják elérni, mintha a történet alapja egy igaz történet lenne.