Farkasok órája

Farkasok órája

Vargtimmen
Gyorvik

A festő Johan Borg feleségével, Almával egy kis szigeten levő nyaralóba költözik a nyár idejére. A férfit álmatlanság gyötri, kínlódik, nem találja a helyét. Egy nap torz alakokról és ijesztő lényekről mutat rajzokat feleségénk. Alma mindent megpróbál, hogy a valóságban tartsa skizofrén férjét,… Több

Rendező: Ingmar Bergman
Forgatókönyvíró: Ingmar Bergman
Ország: Svédország
Premier: 1968.02.19.

2024.01.28 Gyorvik

Tudja az Isten, mit is gondolhatott Bergman akkortájt, mikor ezek a képkockák a celluloidra kerültek. Ha A hetedik pecsét vagy a Suttogások és sikolyok c. darab sötét, akkor a Farkasok órája mindenre rákontráz. Felesleges róla elemzést írni, mert az holtbiztos, hogy nem úgy van.

Ingmar Bergman mintha egy másik bolygóról származna.Talán a legszebb fekete-fehér képsorokkal dolgozó rendező.Lásd:Szűzforrás,Hetedik Pecsét.Max von Sydow elemi erővel néz velünk szemben a képernyőn.Dráma,és misztikum.Zseniális.

2020.02.22 elekm90

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Úgy mondom, hogy egy mestermű, hogy nehezen nézhető film és különösebben nem is tetszett. Értettem a szimbolikáját, a különböző alakokat, akik főhősünk kétségeit és félelmeit testesítik meg, azonban mégs... Több

2021.11.08 SScreambomb

Tipikus 60-as évekbeli szürreális horror, én már kb. az első 10 percben be voltam f*sva, mikor Johan az álmairól mesélt. Elég személyes film Bergmantól, a saját érzéseit akarta bemutatni, a gyerekkori traumájáról, és hogy ő hogyan élte meg a hirtelen... Több

2015.07.18 Sniper

Bergman egyik legijesztőbb filmje. Nem is tudom, hová tenni. Igényes és különleges alkotás, de azért nem lesz a kedvenceim egyike. Viszont művészetéhez ez is hozzátartozik, így meg kell nézni és pont.

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmes listában megtalálható.Szerző: Norbi

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Ingmar Bergman, a film rendezője nagyon szerette Hitchcock munkásságát, kedvenc filmje tőle a Madarak (1963) volt. Éppen ezért a Farkasok órája c. filmben is találhatunk erre való utalásokat pl. mikor Johan Veronica-t keresi a kastélyban, hirtelen egy fekete madár repül neki az ablaknak.Szerző: Bogi87

A Skandináv-országokban farkasok órájának nevezik az éjszaka és a hajnal közti időszakot. Úgy tartják, ekkor hal és születik meg a legtöbb ember, tehát ezek a legtermékenyebb órák, akár a születés, akár a halál szemszögéből tekintünk rá. Alvás szempontjából is ezek az órák a legfontosabbak, hiszen ilyenkor alszunk a legmélyebben, ilyenkor álmodunk.Szerző: Bogi87

A film nyitó és zárójelenetével az alkotók azt a hatást kívánják elérni, mintha a történet alapja egy igaz történet lenne.Szerző: Bogi87