Father Is a Bachelor

Father Is A Bachelor

A korabeli kritikusok szerint a film csak azt bizonyította, hogy William Holden színészi kvalitásaihoz képest sokkal jobb szerepeket érdemelne. A Varietyben a következőt írták a filmről: "A pénz és a tehetség komplett elpazarlása".Szerző: JcWh

William Holden filmbéli énekhangját kölcsönző Buddy Clark énekes a film bemutatása előtt nem sokkal halt meg repülőgép balesetben.Szerző: JcWh

William Holden ebben a filmben játszott karaktere, Johnny Rutledge illik leginkább a színész által "Smiling Jim"-nek (Mosolygós Jim) elnevezett szereptípusra, amihez hasonlót többször játszott 1947 és 1950 között. Bill Holden egy interjú során így jellemezte Smiling Jimet: "Smiling Jim nem egy erős egyéniség. Ha szorult helyzetbe kerül, "kimosolyogja" magát a bajból. A jó öreg Smiling Jim. Szívből gyűlölöm őt."Szerző: JcWh

William Holden a vendéglőst alakító Sig Rumannal 1953-ban szerepelt együtt újra a 17-es fogolytáborban.Szerző: JcWh

Az egyik gyerekszínésszel, Gary Gray-jel William Holden már dolgozott együtt 1948-ban, a Rachel and the Strangerben.Szerző: JcWh

A film James Edward Grant történetén alapszik.Szerző: JcWh

A filmet 1950. február 22-én mutatták be a New York-i Palace Theater-ben.Szerző: JcWh

A filmbéli dalokat valójában nem William Holden énekli, hanem Buddy Clark hangját halljuk.Szerző: JcWh