Párducbébi (1938)

Bringing Up Baby

Párducbébi

alexxx   2016. 01. 29.

A romantikus komédiákat mindig kerültem, de ezek a fekete-fehér felvételek tartalmaznak valamit, ami nagyon bejön nekem.

pepmed   2015. 02. 10.

Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, vártam, hogy meglátom Hepburn kisasszonyt erre egy tök másik Hepburn művésznő jött a színre. Ebből is látszik mennyit konyítok a filmtörténelemhez...:D

May Robson
Cary Grant

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 14. helyen végzett a TOP 100-ban.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 88. helyen àll ezen a listàban.

Cary Grant és Katharine Hepburn második közös filmje a négyből.