Berto49   2018. 11. 16.
Bulvár újságírás

Sajnos nem találtam szinkronizált változatot, annyi volt a felirat ebben a változatban, hogy még néha nekem is nehézséget okozott, sokszor nem is volt időm a képet nézni, csak a röpködő feliratot olvastam, ezért nem őrzöm meg, pedig érdemes lenne. A korabeli nagy sztárok közül négynek is örülhet az a néző, aki nem restell filmet nézni Noé idejéből. Myrna Loy és a 14 filmben partnereként szereplő William Powell, no meg a következő évben veseelégtelenségben elhunyt Jean Harlow, meg Spencer Tracy nem akármilyen szereplőgárda. Tracy ráadásul a tőle szokatlan vígjátéki szerepkörben. Harlow-ról, az 1930-as évek egyik legnagyobb szexszimbólumáról. pedig a maga korában sok férfi ábrándozhatott. A 26 évesen elhalálozott színésznő mintegy előképe volt Marilyn Monroe-nak. Rövidre szabott élete miatt nem volt alkalma bizonyítani a tehetségét de a szexepilje révén helye van a filmtörténetben. Milyen kár, hogy a TV-csatornák teljes mértékben hanyagolják ezeknek az éveknek a komédiáit, holott - szerintem - sokkal értékesebbek, mint a napjainkban futószalagon gyártott gagyi vígjátékok.

Jean Harlow

Magyar címváltozatai: 1. "A megrágalmazott hölgy", 2. "Bulvár románc"

(Berto49 )

A Metro-Goldwyn-Mayer stúdió 45. forgalmazott filmje.

Eredetileg Lionel Barrymore-t szerződtették Mr. Allenbury szerepére, amit Walter Connolly kapott.