Örömapa

Örömapa

Father of the Bride

A család lázasan esküvõre készülõdik. A menyasszony káprázatos. A dühös apa azonban nem szívesen vesz részt a nagyszabású, költséges elõkészületekben, amit izgatott lánya és felesége rendeznek.

(alexxx)

Forgatókönyvíró: Frances Goodrich, Albert Hackett
Premier: 1950.05.18.

Örömapa  (1991)

Örömapa  (2022)

2016.03.05 Toncsi

Szerintem nagyon aranyos volt már a témaválasztás is a maga korában. Spencer Tracy és Liz Taylor pedig valóban elbűvölő párost alkotnak.

2015.01.13 mártilány

Spencer Tracy csodálatos! A karaktere is az egyetlen normális nyugvópont a filmben és úgy egyébként. A remake-ben Steve Martin mindennek volt nevezhető ebben a szerepben, csak normálisnak nem. Nemhogy csodálatosnak.

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 93%-os.Szerző: citizenfour99

Egy kaliforniaibeli templomon kívül a jelenetek többsége a Metro-Goldwyn-Mayer Stúdióban vették fel.Szerző: citizenfour99

A filmnek készült egy illegális remake-je : Kizin Var mi Derdin Var (1973) c. ; és egy legális is : Father of the Bride (1991) c.Szerző: citizenfour99

A kép az éjjeliszekrényen, amelyet Spencer Tracy néz, valóban egy fiatalkori kép volt Elizabeth Taylor-ról.Szerző: citizenfour99

Jack Benny nagyon szerette volna a főszerepet, ám nem találták megfelelőnek.Szerző: citizenfour99