Örömapa (2022)

Father of the Bride

JRD   2022. 09. 02.

Vannak filmek, amikhez nem szabad hozzányúlni...

...nos, ez is olyan. Anno Steve Martin a maga komikus-drámai módján remekül át tudta adni az érzést. A néző teljesen tudott azonosulni a korosodó lányos apuka gondolataival, érzelmeivel. Az Örömapa első és második részében is. Andy Garcia hiánya egy remek színész, itt inkább hatott számomra egy Ocean-filmből véletlenül rossz forgatásra betért szereplőnek, mint egy hiteles örömapának. De ettől egyszer még simán megnézhető. De ízlések és pofonok. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

dandelion1983   2022. 07. 11.

Habkönnyű limonádé, viszonylag kevés humorral, de tele bájjal. A sztorit ismerjük, Andy Garciánál jól állt ez a szerep, de gyakorlatilag mindenki hozta, amit kellett. Kicsit nekem lehetett volna habosabb, romantikusabb, érzelgősebb. Egyszer meg lehet nézni, de sokat nem veszít az sem, aki kihagyja.

Artúr   2022. 08. 02.

A klasszikus, oldschool értelemben véve vett csajos film

Kedves férfi nemű, konzervatív polgártársaim és mindenki más. Ez a vélemény egy kicsit maradi lesz, tudom. Az olvasó megbocsátja nekem, hogy ilyen stílusban alkotok véleményt, ígérem nem leszek túlzó és sértő. Ehhez a filmhez egy vödör jégkrém, 3 tin... teljes kritika»

Candy   2022. 06. 20.

Az esküvőről szóló filmek (legyen bármi is a végkimenetele) mindig kellemes szórakozást adnak. Bennük van a szülői féltés, a pénz dominanciája, összeillünk-e vagy sem kérdése. A lényeg, hogy a násznép mindig jól mulat. A filmnek van egy eleje, közep... több»

CsakPozitívan   2022. 06. 25.

Esküvő a terítéken

Az Örömapa legújabb remake-jében a karizmatikus Spencer Tracy és a mindig szórakoztató Steve Martin után, a megnyerő alakítással előrukkoló Andy Garcia is kipróbálja magát a címszerepben. Miután kedvenc lánya bejelenti eljegyzését, és hamarosan közelgő esküvőjének hírét, a mindig morcos, kétségbeesett örömapa gyorsan elveszíti önkontrollját. Mikor pedig az is kiderül, hogy saját házassága a végéhez közelít, végleg betelik nála a pohár, és az egész életére kiterjedő önvizsgálatra kényszerül. Az Örömapa legújabb, HBO Max-ra érkező verziója kevésbé az egyedi humor vagy az izgalmas történetmesélés területein újítja meg a sokadszorra adaptált narratívát. A film ezek helyett a történet társadalmi vonatkozásaira koncentrál. Főszereplőit egy bevándorló családra cseréli, így az amerikai álom beteljesülésének vágya teljesen új kontextusból világítja meg az eseményeket a korábbi, kertvárosi idill vágya helyett. Ezen felül izgalmasan aktuális generációs konfliktusok és gender-dinamika is vár a korábbi változatokat már ismerő nézőkre.

Fikatours_blogger   2022. 07. 21.

Lagymatag történet egy örömapa karakterfejlődéséről. Nyomokban humort is tartalmaz, de senkinek nem kell aggódnia a rekeszizma begörcsölésétől.

hemish   2022. 08. 03.

De most ezt miért kellett?

Ha Örömapát akarok nézni, akkor nézem az eredetit, van abból kettő is, mi a fenének, kellett remakelni?!

A filmet nem tervezik bemutatni a mozikban, egyenesen az HBO Max kínálatában lesz elérhető.

(Hupka Adrián)

Az 1991-es Örömapa remake-je Steve Martin és Diane Keaton főszereplésével, valamint az eredeti 1950-es film (Örömapa) feldolgozása is, amiben Spencer Tracy, Joan Bennett és Elizabeth Taylor szerepeltek.

(Hupka Adrián)

Menyasszony, örömapa, örömanya: irány a kanapé! Érdemes rászánni azt a két órát, mert nem csak szívmelengető, de tanulságos is lehet mindenki számára. Mert ez a nagy nap nem a szülőkről és nem csak a párról szól, hanem a családról, a szeretetről és arról, hogy megünnepelhessük az együtt töltött boldog perceket. több»