Hatosfogat (1939)

Thomas Mitchell
Andy Devine
John Carradine

majkymi   2018. 08. 16.

Imádom a westernt és szerintem ez az egyik legjobb, amit valaha készítettek, még mentes mindenfajta klisétől, nem az a fajta kiszámítható végkifejlet, amihez hozzászoktunk. Csakis ajánlani tudom.

Ballerz93   2015. 11. 04.

Nem lett egy fantasztikus világmegváltó alkotás. Egynek is épphogy csak elmegy. De még benne van a nézhető kategóriában. Sajnos nem tudok túl sok pozitívot mondani erről a filmről. Talán a karakterek játéka az, ami egyedül nézhetővé tette és kész. Nem hagysz ki vele semmit, ha nem nézed meg.

airbus   2016. 03. 18.

Hihetetlen, hogy ez a film már lassan 80 éves, de még mindig tud izgalmasat nyújtani, egyáltalán nem idejétmúlt, és szerintem épp annyira izgalmas és akció dús, mint a legtöbb mai film.

Hely Navajo indiánok alakították az apacsokat a filmben.

A kalap, amit John Wayne visel a filmben a sajátja. Ezt a kalapot még két évtizeden keresztül viselte számos filmjében, mígnem "nyugdíjazta" a Howard Hawks' Rio Bravo (1959) című filmje után, mert egész egyszerűen addigra már szétment. Ezek után a kalapot üvegbúra alá helyezte az otthonában.

Ez John Wayne 80. filmje.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Orson Welles privátban kb. negyvenszer nézte meg ezt a fimet, míg az Aranypolgár (1941) című filmet készítette.