Az üldözők

veresszsoltika   2017. 09. 22.

Imádtam a filmet és benne különösen szerettem John Waynet. Nagyszerű és utánozhatatlan karakter, egyedi kisugárzással. Jó a film úgy ahogy van, érdekfeszítő.

Ward Bond
John Qualen
Beulah Archuletta
Vera Miles
Henry Brandon
Lana Wood
Natalie Wood
Dorothy Jordan

George Lucas Star Wars - A klónok támadása c. filmjének elkészítéséhez jelen filmből is ihletet merített.

A Steven Spielberg által rendezett Ryan közlegény megmentése c. filmre egyértelműen hatással volt Az üldözők.

A David Lean által rendezett Arábiai Lawrence filmre nagy hatással volt Az üldözők is.

Ethan Edwards karakterét Cynthia Ann Parker nagybátyja, James W. Parker ihlette meg.

Cynthia Ann Parker esete (1936-ban komancsok elrabolták, 24 évet raboskodott) nagy hatást gyakorolt a regény, valamint a film történetére.

Alan Le May Az üldözők című, 1954-es regénye alapján született meg a film.

3 750 000 dollárból jött létre a film.

A BBC listája szerint az 5. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

A Rotten Tomatoes oldalán 100%-os értékelést kapott 41 kritika alapján.

John Wayne és Ward Bond 20. közös filmje.