Az üldözők

Az üldözők

The Searchers

Ethan Edwards a polgárháború után bátyja texasi farmjára ér haza, ahol kiderül, hogy szerelmes sógornőjébe Marthába. Csatlakozik egy csapat ranger-hez, akik néhány komancs marhatolvaj nyomába eredtek, ám távollétében az üldözöttek rajta ütnek a farmon, meggyilkolják a házaspárt és elhurcolják lányaikat.

(Archívum)

Lana Wood
Natalie Wood
Dorothy Jordan

2017.09.22 veresszsoltika

Imádtam a filmet és benne különösen szerettem John Waynet. Nagyszerű és utánozhatatlan karakter, egyedi kisugárzással. Jó a film úgy ahogy van, érdekfeszítő.

George Lucas Star Wars - A klónok támadása c. filmjének elkészítéséhez jelen filmből is ihletet merített. Szerző: Bogi87

A Steven Spielberg által rendezett Ryan közlegény megmentése c. filmre egyértelműen hatással volt Az üldözők.Szerző: Bogi87

A David Lean által rendezett Arábiai Lawrence filmre nagy hatással volt Az üldözők is. Szerző: Bogi87

Ethan Edwards karakterét Cynthia Ann Parker nagybátyja, James W. Parker ihlette meg. Szerző: Bogi87

Cynthia Ann Parker esete (1936-ban komancsok elrabolták, 24 évet raboskodott) nagy hatást gyakorolt a regény, valamint a film történetére. Szerző: Bogi87