Hegyek pokla

Hegyek pokla

American Flyers

A két testvér, David és Marcus apjuk halála óta nem találkoztak. David magába forduló fiúvá vált, akit kizárólag a kerékpározás érdekli és különösebb célok nélkül tengődik. Bátyja sikeres és céltudatos férfi, sportorvos, aki még mindig versenyszerűen biciklizik. Amikor hosszú idő után újra találkoznak, Marcus rábeszéli öccsét, hogy induljanak a Nyugat Pokla elnevezésű versenyen a coloradoi Sziklás hegységben, ahol minden rossz mozdulat halálos lehet. A kihívás és a közös felkészülés közelebb hozza egymáshoz a két testvért, David számára pedig egész új távlatok nyílnak.

Rendező: John Badham
Író: Steve Tesich
Premier: 1985.08.16.
Robert Townsend

2015.10.24 ollókéz

A fiatal Kevin Costner láthatóan nagyon lelkesen próbál egy olyan filmet megmenteni, ami eleve bukásra van ítélve. Nagyon megszenved a karakterével, ami gyakorlatilag teljesen sablonos, még ha a történet egészen érdekes is lehetne, ha nem lenne ilyen rosszul megírva.

2015.06.11 tony6

Van egyfajta kellemes, családias hangulata. A film nem alpári és mégis egy kicsit korosztálynak behatároltnak érzem, mivel sok helyütt eléggé mélyebbe tartalmakkal is rendelkezik. Én viszonylag élveztem, de tuti nem fogom többször megnézni.