Holt vidék

Munkalehetőségek és kultúra hiányában a kis baranyai falu elnéptelenedik, csak a Kántor család marad. Erzsi néni itt élt, itt akar meghalni. Anti jól jövedelmező fakitermeléssel foglalkozik, távol a családi háztól. Amikor Andriskát fölveszik a városi kollégiumba, a magányos Julin erőt vesz a depresszió. Megpróbál a hitbe menekülni, de gyötrelmei csak fokozódnak. Utolsó, zavarodott kitörési kísérlete egy szakadékban végződik.1972- Karlovy Vary: a legjobb női alakítás díja Törőcsik Marinak, a Nemzetközi Filmklubok Szövetsége Don Quijote díja; 1974 - Milánó: Arany Pecsét-díj

Rendező: Gaál István
Forgatókönyvíró: Gaál István, Nádas Péter
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1972.04.06. | Filmio (2023.12.21.)

István Ferenczi
Patkós Irma
István Ferenczi

2016.06.13 papaja

Ez a film szerintem nagyon brutális, a hangulata teljesen át tud ragadni a nézőre. Egyrészt egy nagyon erős korképet adott számomra erről a korszakról, mélyebben mint a szokásos, hiszen most nem is az urbánus szocialista világot ismerheti meg az ember, hanem magát a vidékit, ami egyszerűen haldoklik.

2016.01.24 kórica

Ez egy nagyon elgondolkodtató film, nyomasztó hangulata ellenére is mindenképpen érdemes megnézni. Az egykori valóságot és a mait bátran párhuzamba lehet állítani. Szerintem legalábbis.

2016.02.04 nobody.zero

Nekem egy picit unalmas volt, nem igazán találtam benne semmi olyan mozzanatot, ami igazán lekötött volna. Rettenetesen nyomasztó, talán ez, ami még a film után is ott dolgozott bennem. Azt belátom, hogy ez egy remek alkotás, csak egyszerűen nem az én műfajom.