Drágám, a kölyök (marha)nagy lett

Honey I Blew Up the Kid

Hendrickson autója egy 1988-as BMW 750iL.Szerző: Thibo84

Wayne furgonja egy 1991-es GMC Safari EXT.Szerző: Thibo84

A sportautó, amellyel Adam játszik (benne Nick és Mandy), egy 1990-es Lotus Elan.Szerző: Thibo84

A film számos tisztelgést tartalmaz, beleértve az 50-es évekbeli tudományos-fantasztikus sztenderd Kenneth Tobey szerepeltetését Shea laboratóriumának őreként.Szerző: Thibo84

Daniel és Joshua Shalikar sem szerepeltek más filmekben. A való életben Daniel tűzoltó lett, Joshua pedig digitális technológus.Szerző: Thibo84

A vizuális effektusok fényképezése további egy hónapig tartott a fő forgatás után.Szerző: Thibo84

Amikor Adam épp a szájába akarta venni az autót, Nick azt kiabálta: "Adam, ne egyél meg minket". A Drágám, a kölykök összementekben (1989) Nick azt kiabálta: "Apa, ne egyél meg".Szerző: Thibo84

A Disney ellen peres eljárás folyt. A keresetet 1991-ben nyújtotta be a Mark Goodson Productions igazgatója, Paul Alter, aki azt állította, hogy több hasonlóság van a film és az ő forgatókönyve között, amely abban állt, hogy két tudós kislánya egy nagyító sugár helyett rossz genetikai kísérlet áldozatává vált. Az ügy 1993-ban került bíróság elé, az esküdtszék Alter javára döntött. A Disney ennek eredményeként 300 000 dollár kártérítés kifizetésére kényszerült.Szerző: Thibo84

Eredetileg a "Drágám, felfújtam a babát" címet kapta, de a negatív visszajelzésektől való félelem miatt megváltoztatták.Szerző: Thibo84

Mivel nem találtak senkit, aki Amy O'Neill helyett beugorhatott volna Amy Szalinski szerepében, ahelyett, hogy kizárták volna a karakterét a történetből, Amy egy rövid időre megjelenik a film elején, és elmagyarázzák, hogy egyetemre ment.Szerző: Thibo84

A ház, amiben a család él, ugyanaz a ház, mint a Poltergeist (1982) című filmben. Szerző: rbernadett

Adam Szalinski szerepét Joshua és Daniel Shalikar ikerpár játssza.Szerző: rbernadett

Ez Keri Russell első játékfilmje. Szerző: rbernadett