Nősülni kötelező

Forgatókönyvíró: Richard Morris
Premier: 1962.10.10.

2019.03.01 Yosihiro

Kötelező

Igazából a film címe nem tükrözi számomra a film tartalmát hiszen egy párkapcsolatról szól a történet amiben szinte "alig" van szerelmi érzelem. Aranyos kis vígjáték én így jellemezném amit érdemes megnézni. Színészi alakításokrólnem írnék mert igazán kiemelkedőt nem találtam a filmben. A házzaságkötésnek ez rossz propaganda szerintem főleg, hogy egy könyvből merítik az ismereteiket a hölgyek ez egy kicsit magalázó is de nézzük a jó oldalát is. A történet nem rossz de kicsit kislányosnak tartom kicsit több komolyságot is vihettk volna bele. Az "erotikus" jelenetek is szolidak de ez még a 60-as évek elején rendben is volt. A képi és hangi effektek összeségében nem ütötték meg a 3 csillagra vonatkozó szabályt hiszen ebben az időben csináltak ettől jobb produkciót is. Ha jól emlékszem ezt a filmet Golden Glob Díjra jelölték viszont összeségében mindent egybevetve a közepes kategóriájú filmek közé sorolom. Amit ad a film egy kellemes kikapcsolódás a nehéz napokra. Csak ajánlani tudom mindenkinek aki szeretik a vígjátékot nem fognak csalódni! Üdv Yosi