Gerolsteini kaland

Gerolsteinben azok a lányok, akik egy évben születtek a nagyhercegnővel, nem mehetnek férjhez, amíg ő pártában van. Vonzó és gazdag férjet keresnek Antóniá-nak, hogy a kincstárat megtöltsék. A szépséges uralkodónő álruhában és véletlenül ismerkedik meg a kiszemelt vőlegénnyel: a szomszédos Pecunia uralkodójával. Martin hasonló célból járja inkognitóban országát. Mulatságos bonyodalmak: együttes raboskodás, álarcosbál és lányszöktetés után egyesül a két koldusszegény korona.

Rendező: Farkas Zoltán
Forgatókönyvíró: Kolozsvári Andor, Szinetár György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1957.09.05.

2021.02.28 borzongorász

Igen, többször is láttam. Megunhatatlan. Bármit megadnék egy jó minőségű kópiáért. Évek óta vadászom rá. Érezni lehetett, hogy minden színész nagy kedvvel játszott...

2018.06.14 papaja

Az az igazság, hogy én mostanáig nem is igazán hallottam a filmről, és bár nem kifejezetten vagyok oda a régi fekete-fehér filmekért, nekem ez egészen bejött. Jó hangulata van és a sztori is egészen izgalmas.

2017.02.08 Bernie

Ez amolyan kötelező darab, amit szerintem mindenkinek érdemes egyszer legalább megnéznie. Nem egy pörgős történet, de ettől függetlenül jó kis film. :)