Videók

Cliff (George Raft) és Chuck (Humphrey Bogart) együtt szabadulnak a börtönből. Cliff tisztességesen próbál meg boldogulni, de visszasüllyed a bűnözésbe Chuck-kal és a bandájával. Amikor Cliff elég pénzt tud szerezni öccsének, Tim-nek (William Holden) egy garázs… Több

Rendező: Lloyd Bacon
Premier: 1939.12.30.

2018.11.30 JcWh

Izgalmas Noir a nagyon fiatal William Holdennel

Biztosan többen ezt a filmet elsősorban Humphrey Bogart miatt nézik meg, de én elsősorban William Holden miatt néztem meg és nem csalódtam. Minden színész briliáns, a történet is nagyon kreatív és még ma is aktuális lehet. Mindamellett, hogy Bogart és Raft jól játszik, számomra a legélvezhetőbb alakítást Holden nyújtotta, aki egyszerre játszotta a zöldfülű, ingerlékeny fiatal fiút, valamint az érzékeny és szerelmes karaktert. Film-Noir, William Holden és Humphrey Bogart rajongóknak mindenképp ajánlom ezt a filmet, amihez nemrég feliratot is készítettem.

A film összbevétele 114 000 dollár volt (imdb.com).

Humphrey Bogart és William Holden kapcsolatát a díjazási problémán túl egy incidens is tovább rontotta. Egy jelenet felvételénél Holden nekivezette egy falnak a motort, melynek az oldalkocsijában Bogart ült. Habár személyi sérülés nem történt, Bogart őrjöngött a dühtől, és ez megpecsételte a két színész viszonyát nemcsak a forgatás idejére, hanem következő közös filmjük (Sabrina, 1954) forgatása alatt is.Szerző: JcWh

Lloyd Bacon nagyon türelmetlen volt a szinte kezdő William Holdennel, akivel állandóan üvöltözött, amitől a fiatal színész csak még többet hibázott. George Raft erélyesen rászólt a rendezőre, hogy így nem megy semmire a fiúval, ami után már kicsit türelmesebben kezdett bánni Holdennel. Szerző: JcWh

William Holden nagyon ideges volt, amiért a második filmjében két olyan sztárral játszhatott együtt, mint George Raft és Humphrey Bogart. Mikor Holden annyira megütötte Raftot a verekedős jelenetben, hogy annak ömleni kezdett a vér a szeme mellől, meg volt győződve róla, hogy ki fogják tenni a fimből. Az okozott seb ellenére Raft kiállt Holden mellett, és megvédte őt a rendező támadásaitól. Holden – elmondása szerint – ezután bátyjaként tekintett Raftra.Szerző: JcWh

George Raft két és fél centiméterrel alacsonyabb volt Humphrey Bogartnál. Hogy a közös jelenetekben magasabbnak látszódjon, vastagabb talpú cipőt vett fel.Szerző: JcWh