Négyszáz csapás (1959)

Les quatre cents coups

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 07.

A film bár nem mai darab, mégis valami eszméletlen varázsa van. Szokták mondani, hogy az élet írja a legjobb történeteket, s ha Truffaut-nak csak részben volt olyan gyermekkora, mint a filmben Antoine-nak, akkor az biztos nem lehetett könnyű (s ez vé... több»

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Ha van olyan film, amire azt tudom mondani, hogy nagyon nem tetszett akkor itt van egy. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett a többi még talán rendben is lett volna ez azonban elrontotta a szórakozásom.

A filmben feltűnik a rendező, Francois Truffaut is: a vidámparki jelenetnél ő látható Antoine mellett a forgóban (amikor pedig kijönnek a szerkezetből, akkor lehet látni azt is, hogy rágyújt egy cigarettára).

A "négyszáz csapás" valójában az eredeti francia cím félrefordítása, ami magyarul annyit jelentene, hogy: "rossz fát tenni a tűzre"

(phanzetomox)

André Bazin filmkritikus pont a forgatás első napján (1958. november 11) halt meg, 40 évesen, leukémiában. Ő volt Truffaut mentora.

(phanzetomox)

A filmet a filmesztétának, André Bazinnak ajánlották.

Minden olyan fiatal színész, aki jelentkezett Antoine szerepére, szerepelt az osztálytermi jelenetben.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Ez Ellen Page kedvenc filmje.

François Truffaut első komoly nagy szerepe.