Négyszáz csapás

Négyszáz csapás

Les quatre cents coups

Truffaut első filmje önéletrajzi ihletésű mű. Hőse, Antoine Doinel (Jean-Pierre Léaud) a kamaszkor küszöbére érkezett. Boldogtalan, szülei nem törődnek vele, tanárai is közönyösek. Szintén magányos barátjával kisebb-nagyobb csínytevéseket követ el, emiatt szülei jóváhagyásával javítóintézetbe zárják.

(seamandarin)

Forgatókönyvíró: François Truffaut, Marcel Moussy
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1960.05.19. | HBO Max (2023.03.06.)

2021.05.05 User 0306

Elég régi darab, de nagyon jó. Az egyik kedvenc filmem. Az utolsó jelenet meg szívszorító. Ajánlom.

2017.02.07 ArpiHajdu és Réci

A film bár nem mai darab, mégis valami eszméletlen varázsa van. Szokták mondani, hogy az élet írja a legjobb történeteket, s ha Truffaut-nak csak részben volt olyan gyermekkora, mint a filmben Antoine-nak, akkor az biztos nem lehetett könnyű (s ez vé... Több

2015.11.03 Cptn_Cold

Ha van olyan film, amire azt tudom mondani, hogy nagyon nem tetszett akkor itt van egy. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett a többi még talán rendben is lett volna ez azonban elrontotta a szórakozásom.

1972-ben készült hozzá szinkron a Pannónia Filmstúdióban. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

A filmben feltűnik a rendező, Francois Truffaut is: a vidámparki jelenetnél ő látható Antoine mellett a forgóban (amikor pedig kijönnek a szerkezetből, akkor lehet látni azt is, hogy rágyújt egy cigarettára).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A "négyszáz csapás" valójában az eredeti francia cím félrefordítása, ami magyarul annyit jelentene, hogy: "rossz fát tenni a tűzre" Szerző: phanzetomox

André Bazin filmkritikus pont a forgatás első napján (1958. november 11) halt meg, 40 évesen, leukémiában. Ő volt Truffaut mentora. Szerző: phanzetomox

A filmet a filmesztétának, André Bazinnak ajánlották. Szerző: rbernadett