Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Kifulladásig (1960)

À bout de souffle

lauralaura   2019. 02. 06.

Nem ez a kedvencem, de szintén imádom. Ez is az a furi film, nem tudom miért én rájuk vagyok függve. Nagyon kedves és bohókás film.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Remekbe szabott film. Klasszikus Godard stílusú krimi megfűszerezve egy kis romantikával. A színészi munkák is nagyon tetszettek, sokat köszönhet az egyetemes filmművészet a filmnek. Ajánlom minden filmkedvelő társamnak.

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Ennek a Patricianak annyi értelme van, mint egy marék száraz lepkének. :D Egyébként érdekes film volt, a végére már jómagam is rendesen dezorientálttá váltam.

bbozsi   2018. 07. 09.

Egy filmbe öntött óda a szabadsághoz, fiatalsághoz. Nem csoda, hogy évtizedekig próbálták utánozni.

batukán   2015. 12. 31.

Talán ez volt az első francia új hullámos film, amit láttam. Remek Belmondo film, bár szerintem az elejét egy kicsit elkapkodták.

A film összbevétele 336 705 dollár volt (imdb.com).

A BBC által 2018-ban végzett közvélemény-kutatása alapján a 11. helyen áll a nem angol nyelvű filmek kategóriában.

(Thibo84)

A film szerepel Roger Ebert "Nagy filmek" listáján.

(Thibo84)

Jean-Luc Godard első nagy mozifilmje.

(Thibo84)

A Sight & Sound 2012-es közvélemény-kutatása során minden idők 13. legnagyobb filmjeként szavazták meg.

(Thibo84)

Jean Seberg fizetése a termelési költségvetés egyhatod részét tette ki.

(Thibo84)

Bár Claude Chabrol műszaki tanácsadóként szerepel, azt állítja, hogy soha egy percig nem dolgozott a filmen.

(Thibo84)

Jean-Pierre Melville cameoját eredetileg Roberto Rossellininek írták.

(Thibo84)

Pierre Rissient szerint a helyszíneket és a forgatás idejét a forgatókönyv hiánya ellenére előre eldöntötték.

(Thibo84)

Jean-Luc Godard az akkori férjén, François Moreuil-n keresztül találkozott Jean Seberggel, és azt gondolta, hogy ő lehetne az, aki a film nagyobb vonzerejét adhatná, mivel néhány hollywoodi produkcióban kiemelkedő szerepet játszott, de továbbra is hajlandó dolgozni alacsony költségvetésű filmekben is, mivel amerikai karrierje nem felelt meg az eredeti várakozásoknak.

(Thibo84)

Jean Seberg nagyjából ugyanúgy érezte, mint Jean-Paul Belmondo, hogy a film hihetetlenül rendezetlen, és komolyan kételkedett a sikerében.