Kifulladásig

Kifulladásig

À bout de souffle

A Kifulladásig című francia filmremek Godard művészetének egyik alapköve. Főhőse, Michel lelő egy motoros rendőrt valahol Marseille közelében, s emiatt menekülnie kell. Párizsban felkeresi egyik barátját, egy amerikai diáklányt, akivel szerelmi kapcsolatba bonyolódik.… Több

Rendező: Jean-Luc Godard
Ország: Franciaország
Premier: 1960.03.16.

2022.07.23 Reitman

Abszolút klasszikus! Seberg es Belmondo csodalatosan játszanak! Kevés film van, ami ennyire friss és tömör egyszerre!

2016.03.07 citizenfour99

Remekbe szabott film. Klasszikus Godard stílusú krimi megfűszerezve egy kis romantikával. A színészi munkák is nagyon tetszettek, sokat köszönhet az egyetemes filmművészet a filmnek. Ajánlom minden filmkedvelő társamnak.

2018.03.13 hackerjulcsi

Ennek a Patricianak annyi értelme van, mint egy marék száraz lepkének. :D Egyébként érdekes film volt, a végére már jómagam is rendesen dezorientálttá váltam.

2018.07.09 bbozsi

Egy filmbe öntött óda a szabadsághoz, fiatalsághoz. Nem csoda, hogy évtizedekig próbálták utánozni.

2019.02.06 lauralaura

Nem ez a kedvencem, de szintén imádom. Ez is az a furi film, nem tudom miért én rájuk vagyok függve. Nagyon kedves és bohókás film.

A film összbevétele 336 705 dollár volt (imdb.com).

A BBC által 2018-ban végzett közvélemény-kutatása alapján a 11. helyen áll a nem angol nyelvű filmek kategóriában.Szerző: Thibo84

A film szerepel Roger Ebert "Nagy filmek" listáján.Szerző: Thibo84

Jean-Luc Godard első nagy mozifilmje.Szerző: Thibo84

A Sight & Sound 2012-es közvélemény-kutatása során minden idők 13. legnagyobb filmjeként szavazták meg.Szerző: Thibo84